!f GÜNLERİ BAŞLIYOR

!f GÜNLERİ BAŞLIYOR

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 31 Ocak 2015
!f GÜNLERİ BAŞLIYOR
14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, yine en çok konuşulan filmleri Türkiye'ye getiriyor ve sanatla dolu bir hafta sunuyor.


12 Şubat'ta İstanbul'da start alacak !f İstanbul'da, Brezilya'dan Endonezya'ya, Hindistan'dan Kenya'ya, 42 ülkeden 115 film gösterilecek.

Festivalin açılış filmi, fantastik öyküleriyle tanıdığımız yönetmen Tim Burton'ın son filmi “Big Eyes/Büyük Gözler”olacak. Amy Adams ve Christopher Waltz'un başrolünde olduğu “Büyük Gözler”, sanat tarihinin en sansasyonel olaylarından birine odaklanıyor, 50'li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla meşhur olan Margaret Keane'in, eserlerini ve yeteneğini sahiplenmeye çalışan eşi Walter Keane'e karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Müzik Partilerini Kaçırmayın


Bu festivalde sadece film yok, müzik de var. Üstelik !f music partileri, bu yıl 4. Yaşını kutluyor. Açılış Partisi'nde gece, Berlin'in hip partisi CockTail d'Amore'nin yaratıcıları Discodromo'dan soruluyor. Bu yılın merakla beklenen partisi Gökkuşağı ise, Asmalımescit sokaklarında gerçekleşecek.

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali'nin biletleri bu yıl biletix'ten ve sinema gişelerinden satın alınabilecek. 30 Ocak-1 Şubat tarihlerinde İstanbul için, 6-8 Şubat tarihlerinde de Ankara ve İzmir için biletix'te % 10 indirimle ön satışa çıkacak.

12 Şubat'ta İstanbul'da başlayacak ve 26 Şubat'ta Ankara'ya ve İzmir'e uğrayarak 1 Mart'ta 2015 yolculuğunu tamamlayacak festivalle ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.ifistanbul.com

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.