AUDREY HEPBURN BELGESELİNE HAZIR OLUN!

Bir moda ve film ikonunun hayatı ekranlara taşınıyor!

Audrey Hepburn’ün başarı ve hareketli hayatına yetişebilir misiniz? Eğer yönetmen Helena Coan iseniz bu mümkün olabilir! ‘Audrey’ adında yeni bir belgeseli yönetmeye hazırlanan Coan, Royal Ballet’in koreografı Wayne McGregor ile bir araya geldi. Daha önce Hepburn’ün filmlerinden ve seyahatlerinden görülmeyen arşiv görüntüleri bir araya getiren Coan, eşsiz bir belgesel hazırladı. 

Audrey Hepburn’ün şöhrete yükselişinin oynaması için Francesca Hayward seçilirken, UNICEF elçisi olduğu ileriki yaşlarını ise Alessandra Ferri canlandırıyor. Belgesel filminin müzikleri Alex Somers tarafından bestelenirken, Audrey Hepburn’ün Hollywood’un altın çağında geçirdiği günlere gönderme yapılacak. 

Audrey Hepburn’ün duygusal karakterini dans ile yansıtmayı tercih ettiğini söyleyen Coan, böylesine zengin bir görsel dilin daha önce belgesellerde kullanılmadığını dile getirdi. 

Bale teması belgesel filminin merkezinde yer alırken, ‘Audrey’ filminde aynı zamanda Audrey Hepburn’ün bir moda ikonu olarak kişiliğini izleyeceğiz. ‘McQueen’ belgeselinin arkasındaki isimler tarafından yapılan ‘Audrey’ belgeselinde Givenchy’nin eski Artistik Direktörü Clare Waight Keller, Hepburn’ün Hubert de Givenchy’nin ilham kaynağı olduğunu anlatıyor. Aynı zamanda Tiffany & Co’dan John Loring ise ‘Breakfast at Tiffany’s’ filminde kullanılan mücevherleri ve Hepburn’ün stil tercihlerini ekrana yansıtıyor. 

Hepburn’ün hayatının daha kişisel yönlerine de yer veren belgesel filminde Hepburn’ün oğlu Sean Hepburn Ferrer, annesinin Hollanda’daki Nazi işgali sebebiyle zor geçen çocukluğunu anlatıyor.