İLHAM VERİCİ BİR HAYAT HİKAYESİ "ADI: AYLİN"

Ayşe Kulin’in dünyaca ünlü eseri "Adı: Aylin" tiyatro sahnesinde!

Ünlü yazar Ayşe Kulin’in, 20. yüzyıl Türkiye edebiyatının en çok satan ve en fazla yabancı dile çevrilen romanlarından olan Adı: Aylin, şimdi tiyatro sahnesinde… Kulin’in prenseslikten Amerikan ordusuna uzanan gerçek bir hayat hikâyesini anlattığı unutulmaz eseri, muhteşem bir oyuncu kadrosuyla seyircilerle buluşuyor.

50'lerin İstanbul’undan 90’ların New York’una uzanan, baş döndürücü bir hayat hikâyesi Adı: Aylin…

Aylin, kabına sığamayan genç kolejli bir kadın olarak 1950’lerde İstanbul’da karşımıza çıkıyor.
Kendi arzuları ile toplumsal normlar arasında sıkışan Aylin’in; Amerikan Ordusu’nu bile karşısına almaktan korkmayan ünlü bir psikiyatriste dönüşmesine tanık oluyoruz. Adı: Aylin; Londra, Paris, Lozan ve son olarak 90’ların New York’unda gizemli bir ölümle son bulan baş döndürücü bir hayat öyküsünü izleyicilere sunuyor.Aylin Devrimel Radomisli Cates’in her anını tutkuyla yaşadığı, ilham verici hayatına tanık olacağınız oyun başarılı bir ekip tarafından yönetiliyor. Ayşe Kulin’in, yayınlandığı dönem tüm dünyada büyük ilgi gören romanı Adı: Aylin, Doğu Yaşar Akal’ın yönetmenliği ve Korhan Başaran’ın koreografisiyle ilk kez sahneye uyarlanıyor.

Tuba Ünsal’ın Aylin karakterine hayat verdiği oyunda başrolleri Aylin Aslım, Özgürcan Çevik, Selen Domaç ve Ece Yüksel ve Lilâ Gürmen paylaşıyor.


Aylin’in büyüleyici yolculuğunda, oyunun müzik direktörlüğünü dünya çapında adını duyurmuş Oceanvs Orientalis üstlendi. Sahnelere canlı bir orkestranın eşlik ettiği oyunda, söz ve besteler Ayşe Kulin, İlhan Erşahin, Aylin Aslım, Kalben, Oceanvs Orientalist, Öykü Aras ve Kamran Hamdi’nin imzalarını taşıyor.

Yaratıcı dekor ve kostümler, dönemi tüm gerçekçiliğiyle yansıtan oyun; büyüleyici dijital çözümleri ve eşsiz görsel efektleriyle izleyiciyle buluşuyor.


Ayşe Kulin'in anlattığı Aylin Radomisli’nin baş döndürücü hayatına bu kez tiyatro sahnesinde, muhteşem bir oyuncu kadrosuyla tanık olmak isteyenler biletlerini passo.com.tr’den alabilir.
https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/adi-aylin-tiyatro-bilet-zorlupsm/2791322