Kazananlar: 81. Altın Küre Ödülleri

Oscar'ın habercisi Altın Küre (Golden Globes) Ödülleri sahiplerini buldu.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Ocak 2024
Kazananlar: 81. Altın Küre Ödülleri

Bu yıl 81'inci kez düzenlenen Altın Küre (Golden Globes) Ödülleri, Hollywood Yabancı Basın Birliği'nin (Hollywood Foreign Press Association - HFPA) açıkladığı adayların ardından ödüller bu gece sahiplerini buldu. 

Ünlü komedyen Jo Koy’sunuculuğundaki törende, ödül vermek üzere Justin Hartley Will Ferrell, Amanda Seyfried, Angela Bassett, Gabriel Macht ve Patrick J. Adams, George Lopez, Julia Garner, Michelle Yeoh gibi isimler sahnedeydi 

Televizyon dalında Succession, The Bear ve Beef  sinema dalında ise Oppenheimer gecenin en çok ödül alan yapımlarından oldu.

İşte 81. Altın Küre Ödülleri'ni Kazananlar: 


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Sinema)

Da’vıne Joy Randolph (The Holdovers)

En İyi Animasyon Filmi

The Boy and The Heron

En İyi Stand-Up

Ricky Gervais  (Ricky Gervais: Armageddon)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama) 

Kieran Culkin (Succession)

En iyi Kadın Oyuncu (Komedi)

Ayo Edebiri (The Bear )

Yabancı Dilde En İyi Film

Anatomy of a Fall – Fransa

En iyi Erkek Oyuncu (Komedi)

Jeremy Allen White (The Bear)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Sinema)

Robert Downey Jr. (Oppenheimer)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi, Antoloji Dizisi ya da TV Filmi)

Steven Yeun (Beef)

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi, Antoloji Dizisi ya da TV Filmi)

Ali Wong (Beef) 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi, Antoloji Dizisi ya da TV Filmi)

Matthew MacFadyen (Succession)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi, Antoloji Dizisi ya da TV Filmi)

Elizabeth Debicki (The Crown)

En İyi Özgün Film Müziği

Ludwig Göransson (Oppenheimer)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Cillian Murphy (Oppenheimer)

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi)

Emma Stone (Poor Things)

En İyi Mini Dizi, Antoloji Dizisi ya da TV Filmi

Beef

En İyi Gişe Başarısı

Barbie

En İyi Özgün Şarkı

What was I made for? (Barbie)

En İyi Dizi (Drama)

Succession

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Sarah Snook (Succession)

En İyi Televizyon Dizisi (Müzikal Ya Da Komedi)

The Bear

En İyi Mini Dizi, Antoloji Dizisi ya da TV Filmi

Beef

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi)

Paul Giamatti (The Holdovers)

En İyi Yönetmen 

Christopher Nolan (Oppenheimer)

En İyi Film (Drama)

Oppenheimer 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Lily Gladstone (Killers of the Flower Moon)

En İyi Film (Müzikal Ya Da Komedi)

Poor Things



SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.