KURGULARI BOZAN SERGİ

KURGULARI BOZAN SERGİ8 Ocak'ta açılış yapan ve 1 Şubat'a kadar devam edecek olan Ters Köşe başlıklı son derece ilginç bir sergiyle tanıştırmak istiyoruz sizleri. Küratörlüğünü Gülben Çapan'ın yaptığı ve Dilan Bozyel, Uğur Çakı, Genco Gülan, Tuğberk Selçuk'un eserlerinin sergilendiği ‘Ters Köşe' farklı disiplinlerde ilerleyen, çağdaş sanatımızın önde gelen iki kuşak sanatçılarını biraraya getiriyor.
‘Kurgulanmış ne varsa bozmak için biraraya geldik' mottosuyla yola çıkan sergi, bilincimize kodlanmış imgeleri, alışık olduğumuzun çok dşında yorumlayarak, yıkıyor. Ters Köşe, çağdaş sanat izleyicisini şaşırtmaya, şaşırtırken de sorgulamaya davet ediyor.Dilan Bozyel, astronot serisiyle, “uzay adamı”nı İstanbul sokaklarına ışınlıyor; vapurda, metroda ve sahilde görüntülenen astronot, mekan kavramıyla ilgili algımızı yineliyor.
Tuğberk Selçuk klasik altın varaklı çerçevelerin içine yerleştirilmesi beklenen resimler yerine heykellerle karşınızda.
Uğur Çakı, araba serisiyle alışılmış araba imgesine, çağdaş bir yorumla altın bir dokunuş yapıyor.
Genco Gülan ironinin hakim olduğu işleriyle politik ve sosyal olarak seyirciyi düşündürüyor. Özellikle uluslararası boyutta her nesil tarafından mutluluk olarak kodlanmış bir figür olan Miki Fare'nin “Sakat Miki” yorumu izleyiciyi şaşırtıyor.
Sergi 01.Şubat.2015'e kadar Galeri İlayda'da görülebilir.

Galeri İlayda: Hüsrev Gerede Cad. No:37 Teşvikiye
Tel: (0.212) 227 92 92
www.galleryilayda.com
Galeri Pazar günleri hariç, her gün 10:00 ile 19 :00 arasında açık.