MODA FİLMLERİ FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU!

Fashion Film Fest Istanbul moda ve film dünyalarını bir araya getirecek olan eşsiz içeriği, büyük sürprizleri ve şaşırtıcı isimleriyle üçüncü kez seyircisiyle buluştu...

İstanbul’un moda filmleri festivali Fashion Film Fest Istanbul üçüncü kez seyircileriyle buluştu.

İki günlük dev bir etkinlik olarak düzenlenen festival bu sene de yine dünyanın dört köşesinden hem büyük moda evlerinin, markaların hem de genç ve bağımsız tasarımcıların filmlerini dev ekrana yansıtırken izleyicilerine söyleşiler, atölyeler, sanat enstelasyonları ve partilerle de benzersiz bir deneyim yaşattı.

11 – 12 Kasım tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen festival Tuna Yılmaz tarafından düzenleniyor. Derimod ana sponsorluğunda düzenlenen festival tamamen ücretsiz ve halka açık olarak seyirciyle buluştuModa Filmleri Yarışmasıyla 4 Film ÖdüllendirildiFashion Film Fest Istanbul bu yılki edisyonunda tam 6 farklı kategoride ödül dağıttı. Moda editörleri, fotoğrafçılar, oyuncular, tasarımcılar ve festival direktörleri gibi farklı disiplinlerden önemli ve dünyaca ünlü isimleri bir araya getirecek olan uluslararası jüri, festivalde En İyi Moda Filmi, En İyi Türk Moda Filmi, En İyi Müzik Videosu, En İyi Makyaj ve En İyi Saç Tasarımı ödüllerinin sahiplerini belirledi. Ödülleri sahnede Edis, Hazar Ergüçlü, Atıl Kutoğlu, Hollanda Başkonsolosu gibi önemli isimler takdim etti. Törende Luca Finotti 3 ödülle gecenin en kazançlı ismi olurken genç keşif ve en iyi müzik videosu ödüllerini Hollanda’lı sanatçılar kazandı.En İyi Moda Filmi, En İyi Saç Tasarımı ve En İyi Makyaj: “#WeBelieveInThePowerOfLove”, Luca Finotti, NikeEn İyi Türk Moda Filmi: “The Universe”, Dağhan Celayir, QUEGenç Keşif: “MARTAN”, Daan Groot, MARTANEn İyi Müzik Videosu: “Cathy Come Home – Flyte”, Femke HuurdemanUluslararası Jüride Kadın DamgasıDaha önce yıllarda aralarında Damir Doma, Meryem Uzerli, Gareth Pugh, Belçim Bilgin ve Emma Mulholland gibi ünlü ve önemli isimlerin yer aldığı uluslararası yarışma jürisi ve festival konuk listesine dahil olarak etkinlik esnasında İstanbul’a gelecek olan konuklara bakıldığında bu seneki festivalde bariz bir kadın egemenliği göze çarpıyor. 13 kişiden oluşturulan yarışma jürisinde sadece 3 erkek bulunurken kalan 10 isim tamamen kadınlardan oluşuyor. Bu senenin jürisini oluşturan isimler şöyle: Ece Sükan, Ceyda Balaban, Işın Görmüş, Prof. Dr. Melike Demirbağ Kaplan, Hazar Ergüçlü, Dion Lee, Tracy Sedino, Bruno Aveillan, Julien Guerrier, Ditte Lund, Siri Buric, Esther Coppolse ve Olga Kortz.Festivalin kurucusu ve kreatif direktörü Tuna Yılmaz “İstanbul küresel güç oyununun her alanında gelmek istediği lider konuma, moda sektöründe de ulaşabilmek için büyük adımlar atıyor. Dünyaya İstanbul'daki moda dünyasının sadece moda haftasındaki defilelerden ibaret olmadığını, kentin ve etkinliğin vizyonunun daha geniş olduğunu göstermek gerek” diyerek festivalin sıradanlaşmış moda etkinliklerinden çok daha farklı, sofistike ve küresel bir organizasyon olduğunun altını çiziyor..