ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

TIMOTHÉE CHALAMET, WILLY WONKA'YI CANLANDIRACAK

Söylentiler doğru çıktı!

 Neredeyse bir yıldır teyit edilmeyen haber, nihayet bu sabah filmin hangi olay örgüsünü izleyeceğine dair kısa bir özetle birlikte açıklandı. Deadline'ın haberine göre, Timothée Chalamet Warner Bros'un Joker tarzı kitap uyarlaması olacak bu müzikal filmde Willy Wonka olarak başrol oynayacak.

Wonka, Charlie ve Çikolata Fabrikası romanının doğrudan bir anlatımı olmaktan ziyade, dünyaca ünlü bir çikolatacı haline gelene kadar geçen yıllarda bizi zamanda geri götürecek ve maceralarına dahil edecek. Chalamet'in müzikal tarzı filmde şarkı söyleyip dans edeceği de temsilcileri tarafından onaylandı.

Orijinali Roald Dahl’ın kitabı olan “Charlie and Chocolate Factory”; ailesiyle birlikte yaşayan yoksul Charlie Bucket’ın, evlerinden bile gözüken Willy Wonka’nın gizemli çikolata fabrikasında gezmeye hak kazanan beş kişiden biri olmasını sağlayacak altın biletli çikolataya sahip olmasıyla başlayan serüveni konu alıyor. Yeni film, Willy Wonka’nın erken yaşamını konu alacağı için Charlie ve fabrika gözükmeyecek.

Paul King (Paddington, Paddington 2) filmin yönetmeni ve aynı zamanda senaryosunu da Simon Farby ile birlikte kaleme alıyor. Harry Potter’ın yapımcısı David Heyman da filmin yapımcılığını üstlenecek. Warner Bros. filmin çıkış tarhini 17 Mart 2023 olarak duyurdu.

Luca Guadagnino'nun "Call Me By Your Name" filminin Oscar adayı yıldızı Chalamet, aralarında Denis Villenueve'nin "Dune", Wes Anderson'ın "The French Dispatch" Adam McKay'in "Don't Look Up" ve Guadagnino'nun "Bones & All" gibi bir dizi yüksek profilli projeye sahip. 

Yazı: Pelinsu Özgür