2020’YE DAMGASINI VURAN KADINLAR

Bu senenin tüm olumsuzluklarına rağmen dünyadaki etkisini kanıtlayan kadınlar…

Geçtiğimiz sene boyunca dünya birçok kriz ile mücadele etti. Bunların başında ise tabii ki milyonları etkileyen ve dünyanın neredeyse tüm ülkelerini etkisi altına alan COVID-19 pandemisi geliyor. Tüm bunlara rağmen sektörlerinde başarılara imza atan kadınlar, 2020’nin spot ışıkları altında olmayı hak ediyor! Dünyadaki belirsizlikler ve kriz ikliminde bile öncülük etmeye devam eden kadınlar, en zorlu durumlarda bile hedeflerinden vazgeçmediklerini kanıtladılar. 

2020 gibi bir senede bile ilklere imza atan kadın sporcuların yanı sıra, tarihe geçen oyuncular, yönetmenler ve kadın şefler de oldu! Her daim isimlerini tarihe yazan kadınlar, 2020’de de yollarından şaşmadılar diyebiliriz. Nobel Ödülleri'nden, Emmy ve Grammy Ödülleri'ne kadar… Kimyadan müzik sektörüne, astronomiden politikaya kadar… Kadınlar bir yıl daha, her sektörde başarılı olabileceklerini kanıtladılar. Genç kızlara ve küçük çocuklara ilham kaynağı olan bu isimler, sınırları ortadan kaldırmak bir yana, sınırların olmadığını gösterdiler. 

Dünya sahnesinde kendini kanıtlayan, normları yıkan, cinsiyet eşitliğinin altını çizen ve 2020’yi şekillendiren kadınları fotogaleride görebilirsiniz…

Etİketler