ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

AKILLI SAAT İÇİN DOĞRU ZAMAN

Uzun zamandır akıllı saat alıp almamak konusunda düşünmüş, modellere bakıp bakıp vazgeçmiş ya da ertelemiş olabilirsiniz. Ancak akıllı saat için doğru zaman artık geldi.

Sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu anladığımız bir süreçten geçerken aynı zamanda dijital dünyanın nasıl hızla yükseldiğine de şahit olduk. Hızlı bir şekilde evrilen yeni dünyada artık ev-ofisler, dijital alt yapı ve yapay zeka gibi kavramların varlığı ile iç içe geçen hayatlarımızda, akıllı bir kol saatinin önemli bir ihtiyaç olduğunu da görmeye başlıyoruz.

Bize spor saatini, yemek saatini, iş yapıyorsak yaklaşan video konferanslarımızın saatini, yeni e-postalarımızı, randevularımızı,  yediğimiz yemeğin kalorisini, yürüdüğümüz mesafenin ölçüsünü hatırlatacak bir asistan çok faydalı olmaz mı? 

 Bu noktada hayatımıza akıllı saatleri dahil etmenin zamanının geldiğini artık inkar etmemeliyiz. Bir akıllı saat teknik olarak 7/24 bizimle beraber olan ve her an bize destek vermek üzere hazır olda bekleyen kullanışlı ve yetenekli bir asistandır. Apple Watch gibi gelişmiş akıllı saatler, sadece birer dijital cihaz değil aynı zamanda şık bir aksesuar olarak da büyük beğeni topluyor. 

Siri’ye soracağınız her sorunun cevabını verecek olan Apple Watch modelleriyle, hazırlamak istediğiniz yemeğin tarifinden, hava durumuna, izlemek istediğiniz dizinin yayın günü ve saatine kadar her şeyi basitçe sorup cevap alabileceğiniz akıllı saatler, artık evde geçecek “home ofis” süreci için de ideal ev arkadaşları olacaktır. Daha önce bir Apple iOS cihazı kullanmamışlar için de hatırlatalım, Siri Apple’ın çok büyük bütçelerle yıllardır geliştirdiği yapay zekalı dijital asistan uygulaması ve iOS cihazları üzerinden sorduğunuz sorulara cevap bulup ihtiyacınız olan bilgileri karşınıza getirmesiyle ünlüdür. 

Elbette bir akıllı saat kullanırken, onunla uyumlu bir kulaklık ve telefon da olmazsa olmaz ayrıntılar olarak hazırda bulunmalı. Apple Watch kullanmak isteyenler için iPhone cep telefonu ve Apple kulaklık modelleri de masada bulunması gereken diğer cihazlar. Apple ekosistemi üzerinde çalışan bu üç bileşenle, dijital alt yapınızı uyumlu bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Akıllı saatinizi kullanmaya başladıktan sonraysa onu ihtiyaçlarınıza cevap verecek doğru uygulamalarla kişiselleştirerek, yüksek verim almanız mümkün olacak. Ayrıca, şık bir görünüm elde etmek için, kıyafetlerinize uygun renklerde bilek bantları seçebilir, hatta ekranında kıyafetinize uygun renklerde saat yüzeylerinin belirmesini sağlayabilirsiniz.