Apple Yeni MacBook Air'i Tanıttı

MacBook Air M3 çipi ile çok daha güçlü bir perfomrnas, daha hızlı Wi-Fi bağlantısı ve iki adede kadar harici ekran desteğiyle her zamankinden daha iyi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Mart 2024
Apple Yeni MacBook Air'i Tanıttı

Apple bugün güç verimliliği sağlayan performansı ve taşınabilirliği inanılmaz şekilde birleştiren MacBook Air’i yepyeni bir seviyeye çıkaran güçlü M3 çipe sahip yeni modelleri duyurdu. M3 çipe sahip MacBook Air, M1 çipe sahip modelden yüzde 60’a kadar, Intel tabanlı en hızlı MacBook Air’den ise 13 kata kadar daha hızlı. M3 çipteki daha hızlı ve daha verimli Neural Engine sayesinde MacBook Air, günlük işler için yapay zeka destekli en iyi laptop olmaya devam ediyor. 13 inç ve 15 inç MacBook Air inanılmaz ince ve hafif bir tasarım, 18 saate kadar pil ömrü ve göz alıcı Liquid Retina ekranın yanı sıra iki adede kadar harici ekran desteği ve önceki nesle göre 2 kata kadar daha hızlı Wi-Fi bağlantısı gibi yeni becerilere de sahip. 

Dayanıklı alüminyumdan yekpare kasasıyla yeni MacBook Air dört muhteşem renk seçeneğiyle geliyor: Yıldız ışığı, uzay grisi, gümüş ve parmak izini azaltmak için çığır açıcı bir anodize kaplamaya sahip gece yarısı. Birinci sınıf kamera, mikrofonlar ve hoparlörler, MagSafe ile şarj imkanı, sessiz çalışan fansız tasarım ve macOS ile rakipsiz bir deneyim sunan MacBook Air’in 13 inç modeli dünyanın en çok satan laptopu ve 15 inç modeli ise dünyanın en çok satan 15 inç laptopu. Yeni model bugünden itibaren sipariş edilebiliyor ve 8 Mart Cuma günü satışa sunuluyor.

Günlük İşler İçin Yapay Zeka Desteği

Apple çipe geçişle birlikte her Mac, yapay zeka için mükemmel bir platform sunuyor. M3 çip, daha hızlı ve daha verimli 16 çekirdekli Neural Engine’ın yanı sıra aygıt içi yapay öğrenme teknolojilerine güç katan hızlandırıcılar içeren CPU ve GPU’ya sahip. Bu sayede MacBook Air, günlük işler için yapay zeka destekli en iyi laptop haline geliyor. Bu inanılmaz yapay zeka performansından yararlanan macOS, üretkenliği ve yaratıcılığı artıran akıllı özellikler sunuyor. Böylece kullanıcılara güçlü kamera özellikleri, konuşmaların gerçek zamanlı olarak yazıya dönüştürülmesi, çeviri, metin tahminleri, görsel algılama, erişilebilirlik özellikleri gibi pek çok olanak sunuyor.

Çevre İçin Daha İyi

Yeni MacBook Air, yüzde elli geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilmiş ilk Apple ürünü. Bu, kasasında yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum, tüm mıknatıslarında yüzde 100 geri dönüştürülmüş nadir bulunan toprak elementleri ve Apple’da diğer bir ilk olarak anakartında yüzde 100 geri dönüştürülmüş bakır kullanılmasıyla mümkün oldu.

Yeni MacBook Air Fiyatları

M3 çipe sahip 13 inç MacBook Air 47.499 TL'den ve eğitime özel 43.179 TL'den başlayan fiyatlarla; M3 çipe sahip 15 inç MacBook Air 54.999 TL'den ve eğitime özel 50.769 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Her iki model de gece yarısı, yıldız ışığı, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle sunuluyor.

Gece yarısı, yıldız ışığı, gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip M2 çipe sahip 13 inç MacBook Air 42.999 TL'den ve eğitime özel 38.749 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.