Apple Yeni MacBook Pro'yu Tanıttı

Apple, dünyanın en iyi profesyonel laptopunu daha da iyi hale getiren M3 çip ailesine sahip yeni MacBook Pro’yu tanıttı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 31 Ekim 2023
Apple Yeni MacBook Pro'yu Tanıttı

M3, M3 Pro ve M3 Max. Yeni nesil GPU mimarisine ve daha hızlı bir CPU’ya sahip M3 ailesi, MacBook Pro’ya daha da iyi performans ve olağanüstü yeni beceriler kazandırıyor. M3 çipe sahip yeni 14 inç MacBook Pro, hem günlük görevler için ideal hem de profesyonel uygulamalarda ve oyunlarda olağanüstü düzeyde sürdürülebilir performans sunuyor. Kreatif işlerle uğraşan kişiler, öğrenciler ve girişimciler için ideal olan model, şimdi 62.999 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 

M3 Pro çipe sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro, daha da fazla performans ve ekstra birleşik bellek desteği sayesinde kod yazanlar, kreatif işlerle uğraşan kişiler ve araştırmacılar gibi kullanıcılar için daha zorlu iş akışlarıyla çalışmayı mümkün kılıyor. M3 Max çipe sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro, bilgi işlem sınırlarını zorlayan performans ve beceriler sunuyor. Canavar gibi bir GPU’ya, güçlü bir CPU’ya ve 128 GB’a kadar birleşik bellek desteğine sahip M3 Max çipli MacBook Pro, yapay öğrenme programcıları, 3D sanatçıları ve video editörleri gibi kullanıcılar için profesyonel uygulamalarda multitasking yapmaya ve ileri seviye iş akışlarına imkan tanıyor. 

M3 Pro ve M3 Max modelleri şimdi ayrıca göz alıcı koyu bir alüminyum yüzey oluşturan uzay siyahı renk seçeneğiyle sunuluyor.Tüm MacBook Pro modelleri yüzde 20 daha parlak SDR içerikler sunan göz alıcı bir Liquid Retina XDR ekrana, yerleşik 1080p kameraya, etkileyici altı hoparlörlü ses sistemine ve çok çeşitli bağlantı seçeneklerine sahip. 22 saate kadar pil ömrüyle1 birlikte MacBook Pro serisi, profesyoneller için üstün taşınabilirlik sağlıyor. Hem elektriğe bağlıyken hem de pil ile çalışırken aynı performansı sunması sayesinde kullanıcılar iş akışlarını her yere yanlarında götürebiliyor. Müşteriler yeni MacBook Pro’yu bugünden itibaren sipariş edebilir. Yeni MacBook Pro, 10 Kasım Cuma günü satışa sunulacak.

M3 çipe sahip MacBook Pro ile:

  • Final Cut Pro’da render performansı, Core i7 işlemcili 13 inç MacBook Pro’dan 7,4 kata kadar3 ve M1 çipli 13 inç MacBook Pro’dan yüzde 60’a kadar daha hızlı.
  • Xcode’da kod derleme, Core i7 işlemcili 13 inç MacBook Pro’dan 3,7 kata kadar ve M1 çipli 13 inç MacBook Pro’dan yüzde 40’a kadar daha hızlı.
  • Microsoft Excel’de hesap tablosu performansı, Core i7 işlemcili 13 inç MacBook Pro’dan 3,5 kata kadar ve M1 çipli 13 inç MacBook Pro’dan yüzde 40’a kadar daha hızlı.

M3 Pro çipe sahip MacBook Pro ile:

  • Adobe Photoshop’ta filtre ve işlev performansı, Intel tabanlı en hızlı MacBook Pro’dan 3 kata kadar ve M1 Pro çipli 16 inç MacBook Pro’dan yüzde 40’a kadar daha hızlı.
  • Oxford Nanopore MinKNOW’da DNA sıralaması için baz çağırma işlemi, Intel tabanlı en hızlı MacBook Pro’dan 20 kata kadar ve M1 Pro çipli 16 inç MacBook Pro’dan yüzde 36’ya kadar daha hızlı.
  • Adobe Premiere Pro’da metin bazlı düzenleme, Intel tabanlı en hızlı MacBook Pro’dan 1,7 kata kadar5 ve M1 Pro çipli 16 inç MacBook Pro’dan yüzde 30’a kadar daha hızlı.

M3 Max çipe sahip MacBook Pro ile:

  • MathWorks MATLAB’de dinamik sistem simülasyonları, Intel tabanlı en hızlı MacBook Pro’dan 5,5 kata kadar ve M1 Max çipli 16 inç MacBook Pro’dan 2 kata kadar daha hızlı.
  • Maxon Redshift’te render performansı, Intel tabanlı en hızlı MacBook Pro’dan 5,3 kata kadar ve M1 Max çipli 16 inç MacBook Pro’dan 2,5 kata kadar daha hızlı.
  • Blackmagic DaVinci Resolve Studio’da pürüz azaltma, Intel tabanlı en hızlı MacBook Pro’dan 2,7 kata kadar5 ve M1 Max çipli 16 inç MacBook Pro’dan yüzde 65’e kadar daha hızlı.


Şimdi Uzay Siyahı Renk Seçeneğiyle Sunuluyor

M3 Pro ve M3 Max çipe sahip MacBook Pro modelleri, kesinlikle profesyonel görünen göz alıcı yeni bir renk seçeneğiyle sunuluyor: Uzay siyahı. MacBook Pro’nun kaplaması, anodize bir yalıtım oluşturan çığır açıcı yapısıyla parmak izlerini büyük oranda azaltıyor. M3 Pro ve M3 Max çipe sahip modeller ayrıca gümüş renk seçeneğiyle ve M3 çipe sahip 14 inç MacBook Pro ise gümüş ve uzay grisi renk seçeneğiyle de sunuluyor.

macOS Sonoma

macOS Sonoma, iş ve eğlence için Mac’e zengin özellikler kazandırıyor. Kullanıcılar artık doğrudan masaüstüne araç takımları ekleyebiliyor, tek tıkla bu araç takımlarıyla etkileşime geçebiliyor ve etkileyici Süreklilik özelliği sayesinde iPhone araç takımlarından oluşan geniş ekosisteme Mac’lerinden erişebiliyor. 

Sunum yapan kişiyi paylaşılan içeriğin üstünde gösteren Sunan Kişi Katmanı ve hareketle tetiklenen eğlenceli video efektlerini sinema kalitesinde sunan Tepkiler gibi, kullanıcıların uzaktan sunum yapmasına yardımcı yeni özelliklerle video konferanslar şimdi daha keyifli. Safari’de, Profiller birden fazla konu veya proje arasında ayrı ayrı gezinme olanağı sunarken web uygulamaları da kullanıcıların favori sitelerine daha hızlı erişmelerini sağlıyor. Ve dünyanın dört bir yanından ağır çekim videolar içeren göz alıcı yeni ekran koruyucu koleksiyonu bulunuyor.Apple çipin becerilerinden en iyi şekilde yararlanan macOS Sonoma, profesyoneller için güçlü yeni özellikler sunuyor. 

Ekran Paylaşma özelliğindeki yeni yüksek performans modu başka bir Mac’e uzaktan son derece hızlı bir şekilde bağlanma imkanı veriyor. Böylece profesyoneller en yüksek kaliteli içerikleri üzerinde her yerden çalışabiliyor. Grafik görevlerine öncelik vererek sürekli yüksek kare hızları sunan ve kablosuz aksesuarlarda gecikmeyi önemli ölçüde azaltan Oyun Modu sayesinde Baldur’s Gate 3, Lies of P ve DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT gibi yapımlarda çok daha etkileyici oyun deneyimleri elde ediliyor.

Yeni MacBook Pro Fiyatları 

Yeni MacBook Pro 30 Ekim Pazartesi gününden itibaren ABD dahil 27 ülkede ve bölgede apple.com/tr/store sayfasından ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebiliyor. Modeller 10 Kasım Cuma gününden itibaren müşterilere teslim edilmeye başlayacak ve Apple Store’larda ve Apple Yetkili Satıcılarında satışa sunulacak.

M3 çipli 14 inç MacBook Pro 62.999 TL'den ve eğitime özel 59.059 TL'den başlayan fiyatlarla; M3 Pro çipli MacBook Pro 78.999 TL'den ve eğitime özel 73.069 TL'den başlayan fiyatlarla; 16 inç MacBook Pro ise 94.999 TL'den ve eğitime özel 87.399 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.