BAŞARILI BİR TASARIMCI HESABI İÇİN 5 ALTIN TAVSİYE

Moda tasarımcıları için sosyal medyada başarı ipuçları...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Ekim 2022
BAŞARILI BİR TASARIMCI HESABI İÇİN 5 ALTIN TAVSİYE

Genç moda tasarımcıları için sosyal medya, hem isimlerini duyurmak, hem de yeni müşterileriyle buluşup tasarımlarını satışa çıkarmak için mükemmel fırsatlar sunuyor. Peki sosyal medyadaki bir moda tasarımcısı hesabını başarıya götürmek için bilinmesi gereken 5 altın kural nedir?1. Baskın bir görsel tarz yaratın
Fotoğraflarınızı doğrudan Instagram’da paylaşmadan önce onları işlemden geçirin ve kendinize baskın bir görsel tarz yaratın. Örneğin her fotoğrafa ince bir çerçeve atmak, her fotoğrafın bir köşesine logonuzu/imzanızı koymak, belki fotoğrafın sol üst köşesinden sol alt köşesine saydam bir bant çekip bu bantta tasarımınızla ilgili bilgi vermek… Doğru görsel tasarımı siz bulacaksınız ancak takipçilerinizin aklında disiplinli, kurumsal, görsel olarak güçlü bir imaj bırakmanız, isminizin markalaşması için önemlidir.

2. Fotoğraf kalitesini küçümsemeyin
Bugün artık her telefon fotoğraf çekiyor ancak her fotoğraf aynı kaliteye sahip olmuyor. Fotoğraf çekimleriniz için profesyonel bir fotoğraf makinesi kullanmak zorunda da değilsiniz. Çok gelişmiş akıllı telefonlar bugün artık yapay zeka sayesinde, profesyonel bir fotoğrafçı kalitesinde görüntüler oluşturabiliyor. Bu konuda önemli çalışmaları olan Apple telefonlarını hafife almayın. Şimdi, Efsane Kasım indirimleri yaklaşıyorken, iPhone 14 Plus fiyatları veya iPhone 12 fiyatları konusunda Hepsiburada.com’u incelemenizi de tavsiye ederiz.

3. Işıksız fotoğraf olmaz
Şu gerçeği de kabullenmek lazım ki, ne kadar gelişmiş cihazlar kullanırsanız kullanın, ışık hala fotoğrafçılıktaki en anahtar değişkenlerden biridir. Dolayısıyla fotoğrafçılıkta ışık kullanımı hakkında küçük bir araştırma yapmadan Instagram’da büyük kitleleri peşinizden sürüklemeniz kolay olmayacaktır.

4. Düzenli paylaşım yapın
Tüm sosyal medya paylaşımlarınız gibi Instagram paylaşımlarınızı da bir disipline oturtun ve düzenli olarak paylaşım yapın. Canınız her istediğinde, çöp paylaşımlarla takipçilerinizi yormak yerine, örneğin her akşam sekizde veya her iki üç günde bir moda hakkındaki planlı, programlı hazırlanmış, özenle düzenlenmiş görsellerinizi paylaşırsanız, imajınızı hızla güçlendirirsiniz.

5. Polemiğe girmeyin
Takipçi sayınız arttıkça, polemik yaratacak insanlar da hesabınızın peşine düşecektir. Bunlar bazen rakipleriniz bile olabilir ve sahte hesaplarla sizi polemiğe, kavgaya sürüklemeye, imajınızı zedelemeye çalışabilirler. Muhatap almayın, polemiğe girmeyin ve sizi gerçekten takip edip tasarımlarınızı beğenen, satın alıp giymek isteyen gerçek takipçilerinizi çirkin polemiklere şahit olmak zorunda bırakmayın.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.