Begüm Khan’ın Hayal Dünyası Guerlain’ın Kökleriyle Birleşiyor

Türk mücevher markası Begüm Khan, Fransız parfüm ve kozmetik markası Guerlain’ın Paris mağazasında Begüm Khan Pop Up butiğini açtı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 06 Ekim 2023
Begüm Khan’ın Hayal Dünyası Guerlain’ın Kökleriyle Birleşiyor

Türk mücevher markası Begüm Khan, bu yıl bir kez daha dünyanın en köklü Fransız parfüm ve kozmetik markası Guerlain’ın Paris’te 1914 yılında kurulan efsanevi mağazasında, 25 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında Begüm Khan Pop Up butiğini açtı.Begüm Khan markasının Kurucusu Begüm Kıroğlu ile Guerlain’ın Miras ve Sanatsal İlişkiler Kreatif Direktörü Ann-Caroline Prazan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen davete, Alex Riviere, Marlies Pia, Cleo Oettingen, Veronique Lopez, Serdar Gülgün, Rawdah Mohammed, Julien Pruvost, Stephanie Horton, Zita d'Hauteville gibi isimler katılım gösterdi. Maison Guerlain’ın Paris Champs-Elysée’deki ikonik mağazasında, Begüm Khan’ın iş birliği kapsamında tasarladığı yeni, çarpıcı ve göz alıcı parçalar da ziyaretçilere ön gösterime sunuldu.

Begüm Khan, Maison Guerlain’a bu sene 5 farklı proje ile ortak oluyor. Exceptional şişeler, ruj, en çok satılan kokulara ait benzersiz şişe kapak tasarımlarından oluşan bu projeler ile çarpıcı bir iş birliğine imza atıldı. İlk Paris Champs-Elysée’de sergilenen eşsiz tasarımlar, İstanbul’dan sonra, sırası ile Dubai, Singapur, Hong Kong, New York ve Londra’da Begüm Kıroğlu ve Guerlain’in Miras ve Sanatsal İlişkiler Kreatif Direktörü Ann – Caroline Prazan’ın katılımı ile sevenlerin görüşüne sunulmaya hazırlanıyor.


Köklü ve ihtişamlı balolarından ilhamla tasarlanan Begüm Khan’ın yepyeni Grandball koleksiyonu da ilk kez Paris’teki Guerlain Pop Up butiğinin içinde sergileniyor. Bu benzersiz koleksiyonun ilhamı, tarihte yapılmış Le Bal Oriental, Surreal Ball gibi müthiş balolar ve bu balolara katılmış ikonik kadınlardan geliyor.

Fransız markası Guerlain ile yapılan iş birliği kapsamında, dünya çapında 54 global mağazadaki Guerlain butiğinin yeni yıl vitrinleri Begüm Khan tarafından tasarlanıyor. Begüm Khan, bu benzersiz vitrinleri kendi hayal dünyası ile Guerlain’ın faunasını birleştirerek tasarlıyor. Mükemmellik dürtüsü, sanat tutkusu ve doğanın mükemmel güzelliğinden alınan ilham ile iki marka, kreasyonlarında aynı değerleri paylaşıyor. Bu benzersiz iş birliğinde, hayaller gerçeğe dönüşerek, sanatsal bir şekil alıyor.Begüm Khan markasının Kurucusu Begüm Kıroğlu; “Guerlain ile karşılaşmam neredeyse sembiyotikti; iki markanın birbiriyle buluşması, kaderleri gibiydi. Genç bir Türk tasarımcı olarak benim ve birkaç yüzyıldır köklü bir marka olan Guerlain arasındaki sinerji beni sürekli şaşırttı." diyerek duygularını ifade ediyor.

Guerlain’ın Miras ve Sanatsal İlişkiler Kreatif Direktörü Ann-Caroline Prazan ise, bu iş birliği için "Begüm Khan ile bu iş birliği bir tesadüf değil. İki tarihin bir araya gelmesini ve birbirini tamamlamasını simgeliyor. Marka, kültürü ve Doğu ile Batı arasındaki değerli bir bağı temsil ettiği için seçildi." sözlerini belirtiyor. 


 

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.