BİLGİSAYARINIZ DA STİLİNİZE UYGUN MU?

Dijital dünya bilgisayarsız bir yaşama artık çok tolerans tanımıyor ve bir insanı sahip olduğu bilgisayardan yola çıkarak tanımlamak da mümkün olabiliyor.

Sahip olduğumuz, kullandığımız bilgisayarlar imajımıza da etki ediyor olabilir mi? Bu sorunun cevabı evet. Telefonumuzu farklı kılıflar veya aksesuarlarla hem ihtiyaçlarımıza hem de tarzımıza uygun bir cihaza dönüştürmeye çalışmamız nasıl bir gerçekse, laptopların da kullanıcıları hakkında bazı ipuçları verdiğini kabul etmek gerekiyor.

Facebook’un milyarlarca kullanıcısına duyurduğu Metaverse evreni yakın gelecekte dünyada sanal gerçeklik uygulamalarını günlük hayatın bir parçasına dönüştürecekken, bu sanal dünyalara dahil olmak için ihtiyaç duyacağımız işlemci gücünü de yine laptoplarımızdan alacağız gibi görünüyor. Her ne kadar sanal gerçeklik dünyalarında kilit role sahip dijital cihaz bir sanal gerçeklik gözlüğü olsa da, çoğu Metaverse uygulamasının güçlü bir PC’ye bağlantı kurmadan çalışması çok da mümkün olmayabilir. 

Ayrıca Metaverse gibi gelişmelerin de ötesinde, iş ve öğrenim hayatında da laptopların hakimiyetini kırmak uzun süre mümkün olmayabilir çünkü insanoğlu hala daha iyi bir alternatif cihaz geliştirebilmiş değil.

Peki, bu vazgeçilmez cihazlar aynı zamanda tarzımız hakkında da nasıl ipuçları veriyorlar.

İş dünyası Macbook seviyor

Macbook gibi sade ve şık tarza sahip güçlü notebook’lar, iş dünyasının profesyonelleri arasında çok popüler olduğu için, çevresine karşı daha profesyonel, daha güçlü bir imaj bırakmak isteyen pek çok kullanıcı, tercihini bu cihazlardan yana kullanıyor. Macbook’lar hem hafif ve taşıması kolay cihazlar olarak da beğeni toplarken, aynı zamanda güçlü işlemcileriyle iş dünyasının pek çok ağır uygulamasını da rahatça çalıştırabiliyor.

O dev laptopların bir amacı var

Güçlü ekran kartlarına sahip ve oyuncu bilgisayarı olarak tanımlanan PC’ler ise en büyük talebi video oyunlarını seven gençlerden aldığı için, bir pazarlama yöntemi olarak “oyun” imajını kullansalar da, aslında içerik üreten, video düzenleyen, yazılım ile uğraşan pek çok insanın da tercihi olabiliyor. Ancak yine de kabul etmek lazım ki, ciddi bir iş toplantısının ortasında, üzerinden canavar görselleri çıkan bir oyuncu bilgisayarını çıkarıp masaya koymak da garip durabiliyor.

Evdeki o kocaman makineler

Son olarak, yanında laptop aşırken hafif bir cihaz tercih eden kullanıcıların bazıları işlem gücü isteyen profesyonel uygulamaları çalıştırmak için evlerinde veya ofislerinde masaüstü bilgisayar kullanmayı da tercih edebiliyorlar. İhtiyaca göre güncellenebilen bu cihazların gücünü inkar etmek de kolay değil. Eğer evinizde veya ofisinizde yeni bir PC’ye ihtiyacınız varsa, Hepsiburada üzerinde masaüstü bilgisayar fiyatları hakkında küçük bir araştırma yapabilirsiniz.