BRIDGERTON 3. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Phoebe Dynevor üçüncü sezonda olmayacak…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 02 Şubat 2023
BRIDGERTON 3. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY Netflix

Güzel bir haber sevgili okuyucu, ‘Bridgerton’ serisi sadece bir değil iki sezon daha için yenilendi! Shonda Rhimes’ın yapımını üstlendiği dönem serisi ‘Bridgerton’ Netflix’te eriştiği popülarite ile 3. be 4. Sezonlar için yenilendi. Bu karar 2. Sezon henüz yayınlanmadan açıklanırken, serinin arkasındaki yaratıcılar, “gelecek için heyecan verici planlarımız var,” diye belirttiler. Netflix’in Başkan Yardımcısı Bela Bajaria ise yaptığı açıklamada, “Seyircilerin bu seri için heyecanlanmaya devam edeceklerini düşünüyoruz. Çok daha uzun bir süre ‘Bridgerton’ işinde olacağız,” dedi. 

Serinin iki yeni sezon için yenilenmesinin ardından konuşan Shonda Rhimes, “İki sezon yenileme yaptığımız işteki özgüvenimizi gösteriyor ve Netflix gibi yaratıcı ve iş birliğine açık bir partnerimiz olduğu için minnet duyuyoruz,” demişti. 

Aşağıda ‘Bridgerton’ serisinin 3. Sezonu hakkında bildiklerimizi görebilirsiniz…

3. SEZONDA NELER OLACAK?

Lady Whistledown, 3. Sezon konusunun kendisi ve kendi aşk hikayesi hakkında olacağını duyurmuştu! Penelope Featherington karakterini canlandıran Nicola Coughlan, Netflix’in bir etkinliğine katılarak, “Tıpkı Lady Whistledown gibi, uzun bir süredir bir sır saklıyorum ve üçüncü sezonun hikayesinin Colin ve Penelope’nin aşkı hakkında olacağını doğrulayabilirim. İkinci sezon yayınlandığından beri bu sırrı iki haftadır saklıyorum,” demişti. 
İlk iki sezonda Penelope, Luke Newton tarafından canlandıran yakın arkadaşı Colin Bridgerton’a karşılıksız bir aşk besliyordu. Bu durumun farkında olmayan Colin, ikinci sezonun sonunda Penelope’yi farklı bir gözle görmeye başlamıştı. “Bu ilişki için çok fazla sevgi var,” diyen Newton, “Bu da baskısını beraberinde getiriyor çünkü bu hikayenin ön plana çıkması konusunda gerçekten heyecanlı olan insanlar var. Ama aynı zamanda beni gerçekten ısıtıyor,” diye eklemişti. 

Julia Quinn’in roman serisinden uyarlanan ‘Bridgerton’ serisi, yazarın orijinal zaman çizelgesinden sapıyor. Serinin üçüncü kitabında Benedict Bridgerton’ın hikayesine odaklanılırken, dördüncü kitapta Penelope ve Colin’in hikayesi anlatılmıştı. Uzun bir süredir Colin ve Penelope’nin hikayesini izlemeyi bekleyen seyircilerin bu duruma hiç üzgün olduklarını düşünmüyoruz!“Seyirciler Penelope'nin bir sezon daha bu çocuğa aşkını görürse, 'Kendini toparla! Hadi, devam et ve üstesinden gel'' diyecekler,” diyen Coughlan, üçüncü sezonun konusunun doğru bir zamanda geldiğini savundu. Netflix, üçüncü sezonda Penelope ve Colin’in ilişkisinin yanı sıra Penelope’nin Lady Whistledown personası ile mücadelelerini de izleyeceğimizi doğruladı. 

3. SEZON ÇEKİMLERİ BAŞLADI MI?Üçüncü sezon çekimlerinin başladığını doğrulayan Netflix, “Tekrar hoşgeldin Bridgerton! 3. Sezon prodüksiyonu resmi olarak başladı!” yazarak tüm kadronun yer aldığı kısa bir klip paylaşmıştı. Netflix ayrıca, yıllık fan etkinliği Tudum sırasında 3. sezonun ilk bölümüne ufak bir bakış paylaşmıştı. Luke Newton ve Eloise Bridgerton’ı canlandıran Claudia Jessie arasındaki bir röportaj ve resim yarışmasıyla başlayan klipte, Coughlan, Lady Whistledown anlatımı ile birlikte bölümün senaryosundan birkaç satır okumuştu:

“Sevgili nazik okuyucu,
Çok uzun süre ayrı kaldık. Sonunda, Londra'nın akıllı seti geri döndü ve bu yazar da geri döndü. Sezon başlarken, elbette herkesin aklındaki soru, sosyeteye yeni çıkan hangi oyuncunun en çok parlayacağı. Bu yılki mahsul gerçekten göz kamaştırıcı görünüyor. Ne yazık ki, her genç kadın ışığı kendine çekemez.”


Ancak, şu anda dizinin yaratıcısı Shonda Rhimes'ın son hikayeden memnun olmaması nedeniyle Sezon 3 yapımının ertelendiğine dair söylentiler var. The Daily Mail'e konuşan bir kaynak, "Bize eğlencenin geri gelmesi gerektiği söylendi, bu nedenle değişiklikler oluyor, bu da elbette gecikmeler anlamına geliyor. Yine de kesin olan bir şey var ki, yapım ekibi bunu Bridgerton hayranları için doğru yapmak istiyor, böylece geçmişte sahip oldukları kadar keyif alsınlar. Shonda'nın memnun olmadığı ve onları değiştirmek istediği bazı unsurlar var. Bir kısmı çok karanlık,” demişti. 

KADRODA KİMLER OLACAK?

Haziran ayında E! News’a konuşan Jonathan Bailey (Anthony Bridgerton), 3. Sezon kadrosunda yer alacağını doğrulamıştı. Francesca Bridgerton rolünü Ruby Stokes’tan devralan Hannah Dodd ise 3. Sezonda göreceğimiz yeni isimler arasında. Deadline’ın haberine göre, Hannah New ise Lady Tilley Arnold karakterini canlandırarak kadroya yeni katılanlar arasında. 

Serinin orijinal kadrosunda yer alan ve 3. Sezonda ne yazık ki görmeyeceğimiz bir isim de var… ScreenRant’in haberine göre Phoebe Dynevor 3. Sezonda yer almayacağını söyledi. “Ne yazık ki üçüncü sezonda yokum,” diyen Dynevor, “Belki gelecekte… Ama üçüncü sezonda sadece seyirci olacağım,” diye eklemişti. 

REGE-JEAN PAGE GERİ DÖNECEK Mİ?

Hastings Dükü'nün önümüzdeki sezon için Bridgerton dünyasına geri dönebileceğine dair söylentiler var! Sözleşmesinin yalnızca orijinal ilk sezon için olduğunu ve başka projelerin peşinden gitmek istediğini iddia ederek 2. sezon için geri dönmeyen Rege-Jean Page’in yeni sezonlarda ekranda olabileceği konuşuluyor!The Sun'a konuşan bir kaynak, "Rege-Jean, ilk sezondan sonra diziyi bırakıp başka projelere geçme niyeti konusunda her zaman çok açıktı. Ancak son zamanlarda onunla dizinin patronları arasında bir diyalog başladı. Henüz resmi olarak hiçbir şey üzerinde anlaşmaya varılmadı, ancak bu alanı izleyin” demişti. 

Kısa bir süre önce Instagram’daki söylentilere değinen Page, “Hayır, bu arada seriye geri dönmüyorum, bunu gazeteler uydurdu” demişti. Umarım dizinin patronları gerçekten Rege-Jean Page’in fikrini değiştirmeyi başarır!


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.