‘BRIDGERTON’ İKİNCİ SEZONU HAKKINDA TÜM BİLDİKLERİMİZ

19. Yüzyıl Londra sosyetesi entrikaları devam ediyor!

25 Aralık 2020’de yayınlanan yeni Netflix ‘Bridgerton’ serisi, tüm dünyada yeni bir tutku geliştirdi: 19. Yüzyıl elbiseleri, inci küpeler, heykelsi peruklar ve tabiiki Londra sosyetesinin entrikaları! Yayınlandığı günden itibaren herkesin tek bir solukta izlediği ‘Bridgerton’ serisi, asla gündemden düşmüyor. Ocak ayının başında bir açıklama yapan Netflix, ‘Bridgerton’ serisinin ilk dört haftada 63 milyon evde izlendiğini ve platformun beşinci en büyük orijinal serisi haline geldiğini belirtmişti. 


Julia Quinn’in ‘The Duke and I’ romanından uyarlanan ‘Bridgerton’ serisi, Shonda Rhimes ve Netflix işbirliğiyle yaratılmıştı. İlk sezonda yayınlanan 8 bölümde, Daphne Bridgerton’un (Phoebe Dynevor) asil Londra toplumunda kendine uygun bir eş aramasını izlemiştik. Kısa bir süre içinde Duke of Hastings ile tanışan Daphne, Londra sosyetesinde küçük bir oyun oynamıştı. Entrikalar, 19. Yüzyıl aşkları ve çok ama çok fazla balon kollu elbise ile dolu ‘Bridgerton’ serisinde ‘Gossip Girl’ serisini anımsatan Lady Whistledown karakteri de dikkat çekmişti. Gossip Girl sesinin 19. Yüzyıl uyarlaması olan Lady Whistledown, kentteki dedikoduları ve entrikaları sosyete gazetesinde paylaşarak, Londra’da bir çalkantıya sebep olmuştu. İlk sezonun sonunda Daphne ve Duke of Hastings’in ilişkilerinin iyiye gittiğini görürken, Daphne’nin abisi Anthony Bridgerton’un opera sanatçısı Siena Rosso ile ilişkisinin sona erdiğini ve Lady Whistledown’un kim olduğunu öğrenmiştik. Serinin ilk sezonunu tek bir oturuşta bitirdiyseniz ve ikinci sezon için sabırsızlanıyorsanız, aşağıda bilmeniz gereken her şeyi görebilirsiniz…

‘BRIDGERTON’ İKİNCİ SEZONU DOĞRULANDI MI?

Kısa bir süre önce Radio Times’a konuşan bir Netflix temsilcisi, ikinci sezonun doğrulanmadığını söylemişti. Ancak serinin ikinci sezonunun Production Weekly’nin Şubat 2020 listesinde yer almıştı. Geçtiğimiz yaz Uxbridge’de çekime başlaması planlanan ikinci sezonun Mayıs 2021’e kadar sürmesi bekleniyordu. Pandemi sebebiyle ertelenen prodüksiyonlar arasına giren ‘Bridgerton’ ikinci sezonu hakkında net bir açıklama henüz yok. Birçok haber kaynağı ikinci sezon çekimlerinin Mart 2021’de başlayacağını belirtirken, serinin popülaritesi, ikinci sezonu göreceğimiz konusunda umut vaadediyor.


Yeni bir sezon yaratmak istediğini söyleyen şov yapımcısı Chris Van Dusen, “Şu an tabiiki ilk sezona odaklanıyoruz. Ama tüm Bridgerton kardeşleri için bir hikaye yapmayı çok isterim,” demişti. Daphne karakterini canlandıran Phoebe Dynevor ise ikinci serinin olabileceğini söylemişti. “Kitaplara sadık kalırsak, ikinci sezon Anthony’nin hikayesi olur. Sonra ne olacağını ben de çok merak ediyorum,” diyen Dynevor, serinin devam edebileceğini vurgulamıştı. 

Tv Guide’a konuşan Regé-Jean Page ise, ikinci sezonda Daphne ve Duke of Hastings ilişkisini daha çok göreceğimizin ipuçlarını vermişti, “Çok genç evlendiler. Büyümeleri gerekiyor. Yapacak çok şey var ve onları birlikte izlemek her zaman çok eğlenceli.”


Serinin ilk sezonunu pandemiden önce Ağustos ve Kasım 2019 arası çeken ‘Bridgerton’ ekibi şovu Aralık 2020’de yayınlamışlardı. Bu nedenle, ikinci sezonun en erken Aralık 2022’de çıkacağını düşünebilirsiniz. 

‘BRIDGERTON’ İKİNCİ SEZON KONUSU NE OLACAK?

Julia Quinn’in Bridgerton serisinin ilk kitabı ‘The Duke and I’ romanından uyarlanan ilk sezon, Daphne Bridgerton’un hikayesini anlatıyordu. Quinn’in ikinci kitabı ‘The Viscount Who Loved Me’ ise Daphne’nin abisi Anthony Bridgerton’a odaklanıyor. Seri yapımcıları ve senaristleri, kitap serisinin formatına uyum sağlarlarsa ikinci sezonda başka bir Bridgerton kardeşinin hikayesini izleyeceğiz. 

‘BRIDGERTON’ KADROSU AYNI KALACAK MI?

Henüz Netflix’ten doğrulanan bir bilgi olmadığı için kadroda netleşen isimler yok. Ancak Regé-Jean Page, Phoebe Dynevor ve ‘Bridgerton’ serisinin geri kalan oyuncularının yükselen popülaritesini düşünürsek, ikinci sezonda da aynı isimleri göreceğiz. Quinn’in ikinci romanının hikayesi ikinci sezona uyarlanırsa ise yeni yüzler göreceğimize eminiz!