CHARLIZE THERON’UN ‘THE OLD GUARD’ FİLMİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!

10 Temmuz'da yayına girecek Netflix’in yeni filminde Charlize Theron’u ölümsüz bir savaşçı olarak izleyeceğiz…

Birçok film yapımı ertelendiği için Yaz 2020 film sezonunun istenildiği gibi gittiğini söyleyemeyiz… Ancak Netflix ve ELLE Temmuz - Ağustos sayısının kapağında ağırladığımız Charlize Theron yaza aksiyon katıyor. Yönetmen Gina Prince-Bythewood ile bir araya gelen Charlize Theron, aksiyon dolu bir film ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 10 Temmuz’da Netflix üzerinden yayına girecek olan ‘The Old Guard’ derin karakterleri ve senaryosu ile dikkat çekiyor. Andromache the Scythian, ‘Andy’ adlı karakteri oynayan Theron, asırlardır tarihi şekillendiren bir ölümsüz savaşçı takımına öncü oluyor. 

2017’de Greg Rucka tarafından aynı izimdeki grafik romandan uyarlanan ‘The Old Guard’ filminin senaryosunu da Rucka üstleniyor. Ray-Ban gözlükleri ve siyah tişörtü ile macerasına Fas’ta başlayan Theron, aksiyon dolu dövüş sahneleri ile hayranlarını şaşırtacak gibi görünüyor! Daha önce ‘Mad Max: Fury Road’ ve ‘Atomic Blonde’ gibi aksiyon filmlerinde oynayan Theron, yeni aksiyon dram türündeki ‘The Old Guard’ ile macera dolu bir yapımda yeniden karşımıza çıkacak. 

Filmde önemli tarihi anlarda öldürülen savaşçılar hayata yeniden dönerek ölümsüz olduklarını anlıyorlar. Aralarında en yaşlı ölümsüz olan Andy ise asırlardır kötülüğe karşı mücadelesini sürdürerek ekibin lideri konumunda yer alıyor. Karakterlere farklı boyutlar kazandıran ‘The Old Guard’ filminde Theron’a Kiki Layne, Matthias Schoenaerts, Marwan Kenzari, Luca Marinelli ve Chiwetel Ejiofor gibi isimler eşlik ediyor. Sırlarını öğrenen kötü bir güce karşı mücadele eden ölümsüz savaşçılar, özgürlüklerini korumak için ellerinden geleni yapıyorlar. 


Güçlü kadın karakterlerini aksiyon filmlerinde görmeye pek alışkın değilken son yıllarda Hollywood’daki kadın hareketleri, büyük ekranda etkileyici kadın figürlerini öne çıkarmayı başardı. Geçtiğimiz senelerde ‘Wonder Woman’ ve ‘Tomb Raider’ gibi filmler kadınları aksiyon türünde öne çıkarırken, Charlize Theron’un yeni ‘The Old Guard’ filminin de aynı etkide olması bekleniyor. Gina Prince-Bythewood’un özgün çekimi ile yenilmez bir kadın olarak izleyeceğimiz Charlize Theron'un yeni filmi 10 Temmuz Cuma Netflix’te!