ÇİÇEK KOKULARI "VESAİRE"…

Ruhumuza iyi gelen çiçekler Vesaire'de şekillenince bir başka oluyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Şubat 2015
ÇİÇEK KOKULARI "VESAİRE"…
Birçok anlam yükleriz çiçeklere. Mutlu edebiliriz sevdiğimizi tek bir çiçekle ya da bir özürü, bir pişmanlığı anlatırız. Günümüzün iyi geçmesine sebep olan, kutlamalarda kullandığımız, bazen de bir aksesuar olarak tercih ettiğimiz çiçekler ruhumuza her zaman iyi gelir. Şahane ve zarif sunumlarla çiçeklerin şekillendiği Teşvikiye'de minnacık bir dükkan keşfettik. İçeri girdiğinizde ayrı bir dünyaya, gerçekleştirilen bir hayale adım atıyorsunuz. Ufak ama keyifli bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Vesaire'nin kurucusu Ayça Girgin, bize çiçek dünyasının hikayesini anlattı.





Vesaire ismi nereden geliyor?


Hayatın koşturması içinde verdiğimiz her “es”ten ilham alarak fikirlerin yeşerdiği, herkesin özgürce kendinden bir şeyler katabildiği, özümüze dönmeye ihtiyacımız olan bugünlerde yeşile temas edebildiğim oyun alanım; hatta bir tanıma sokmasak ne güzel olur... İlhamın adı Vesaire, vs. işte.





Asıl mesleğiniz neydi? Vesaire'yi nasıl kurdunuz?


Bilgi Üniversitesi Reklam Bölümü mezunuyum. Metin yazarlığı, styling, konsept danışmanlığı, reklamcı kimliğimin perde arkası. Tek işle yetinemeyenlerdenim. Hayalle gerçek arasında köprü kurmaya çalıştım her zaman. Reklamcıysanız “ayakların yere bassın” kalıbına sığmanız gerekmez; ben de çoğunlukla hayal dünyamda seyahatteydim. İlk adımımı peş peşe istifaların sıkıcılığından kaçarak, biraz gezerek, kaygılardan arınarak, yolumu değiştirerek attım. İnsanın hayalini kelimelere dökmesi zor meziyet. Bulut dersiniz; kimisi için mavidir gökyüzü, kimisi için eflatun. Güzel olan da bu değil midir zaten: Hayal gücünün sınırsızlığı. Bunun ışığında keyif aldığım her şeyi yapabilirim, tek renge bürünemeyecek kadar çeşitlilik seviyorum. Buketlerime de yansıyor bu.





Kurarken hayal ettiklerinizi gerçekleştirdiniz mi? Veya o yolda mısınız?


Daha çok yoldayken hayal kuranlardanım, burası serbest çağrışımla koruyor doğallığını...





Çalışmaktan en çok zevk aldığınız alanlar hangileri?


Genellikle doğal olanı doğayla birleştirmeye çalışıyorum. Yapaylık, ortaya çıkacak her ne varsa onların doğallığını erozyona uğratıyor. “Doğanın yarım bıraktığını sanat tamamlar” felsefesini benimsemiş bir ekip olarak algılarımız ve duyularımızla hikayeler yaratmanın peşindeyiz. 





Hepsi ayrı ayrı sakladıkları hikayelerle çiçek kütüphanesinde yerlerini alıyor...


Evet, tabii. Doğa sürekli değişim içinde. Mevsimleri karşılıyor ve sunduklarıyla farklılaşıyoruz. Vesaire'nin hayalperestliğiyle sizinki birleştiğinde, her yeni başlangıç heyecan dolu bir hayal fırtınasıyla alıyor bizi içine.





Adres: Ahmet Fetgari Sokak, No: 52 Nişantaşı  





RÖPORTAJ: ASLI ASİL

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.