'EMILY IN PARIS' İKİNCİ SEZONU HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

Çekimler yakında başlıyor!

‘Emily in Paris’ dünyayı gerçekten de ikiye böldü desek yalan olmaz. Tanımadığı bir kültür ile karşılaşan Amerikalı genç bir kızın, Fransız kültürünü anlamaya çabalamadan yaşamasını izlediğimiz ‘Emily in Paris’ serisi hem basmakalıp anlatımı hem de hikayesi ile eleştiri almıştı. Bir tarafta Fransızlar diziyi hakaret olarak kabul ederken bir başka tarafta ise senaryo izleyenlere gerçekçi gelmemişti. Emily’nin Master öğrenciliğinden Paris’te süper lüks bir yaşama geçmesi pek de inandırıcı olmamış olabilir… Ancak tüm bunlara rağmen ‘Emily in Paris’ yinede 2020’nin en çok izlenen ve konuşulan Netflix dizileri arasında oldu. Galiba dünyada bu diziye karşı bir ‘love & hate’ ilişkisi var. 

Durum ne olursa olsun günümüzün dünyasından birazcık kaçmak ve toz pembe bulutların arasında gezmemizi sağlayan ‘Emily in Paris,’ şık kıyafetleri düşlememizi, rengarenk çiçek manzaralarını görmemimizi ve tabii ki Paris’in harika kafeleri ve restoranlarını gezmemizi sağladı. Endişenin olmadığı bir dünyayı tasvir eden ‘Emily in Paris’ bizce şu sıralar izlenebilecek en iyi opsiyonlardan biri. Dram, aksiyon, gerilim… Bu türlerin hepsi harika ama şu an hepimizin pespembe bir balona ihtiyacımız var!

Peki şimdi asıl soru şu: daha fazla ‘Emily in Paris’ bölümü görecek miyiz?

EMILY IN PARIS İKİNCİ SEZONU NE ZAMAN GELİYOR?

11 Kasım’da Netflix, ‘Emily in Paris’ dizisinin ikinci sezonunu doğrulayarak, dizinin sevenler grubunu sevindirmişti. Emily’nin patronu Sylvie’den kurgu bir e-mail paylaşan Netflix, duyuruyu dizinin hikayesine gönderme yaparak açıklamıştı. 

“Özür dileriz! Ne yazık ki Emily Cooper’ın biraz daha Paris’te kalacağını bildirmek durumundayız. Kendine aşırı güvenen tavrı ve lüks pazarlama konusunda deneyimsiz olmasına rağmen, yine de Savoir’da geçirdiği kısa süre boyunca etkilenmesi zor müşterilerimizden bazılarını etkilemeyi başardı. Buna şans eseri ya da Amerikan marifeti diyebilirsiniz—ben daha çok ilkinin taraftarıyım—ama sonuçları etkileyici. 

Paris’te geçirdiği zamanı uzatarak Emily’nin hali hazırda kurduğu ilişkileri ilerleteceğini, kültürümüzü daha derinlemesine inceleyeceğini ve belki de birkaç kelime temel Fransızca öğreneceğini umuyoruz. 

Buradaki süresini uzatmak için onun adına çalışma izni başvurusunda sizinle birlikte çalışacağız. 

Emily’nin Paris’te olmasını seviyoruz!

Ama lütfen bunu bilmesine izin vermeyin. 

Samimiyetle, 

Sylvie Grateau”

Netflix’in duyurusundan önce şovun yaratıcısı Darren Star, E! News’a yeni sezon için bazı fikirleri olduğunu anlatmıştı. “Bence Emily’nin vermesi gereken sürpriz dolu ama zor kararları var,” diyen Star, “Dizi, işlerin nasıl olduğu ve nasıl göründüğü konusundaki beklentileri baltalayan bir kültürle ilgili. Ve her şey göründüğü gibi olmayacak. Her zaman onun Amerikan dünya görüşüne meydan okumakla ilgili olacak. Yolculuğumuz boyunca kesinlikle çok sayıda işimiz ve gidecek yerimiz var,” diye eklemişti. 

EMILY IN PARIS ÇEKİMLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İlk sezon için Paris’te çekilen ‘Emily in Paris,’ Avrupa’da ve dünyada kötüleşen pandemi ile ikinci sezon prodüksiyonuna henüz başlayamadı. Deadline’a röportaj veren Collins, ilkbaharda çekimlere başlamalarını umduğunu söyleyerek, “Yeniden sete dönmeyi hedefliyoruz. Umuyorum ki bahar sezonunda. İlerlemeye çalışıyoruz. Ama yine söylüyorum, her şey Covid durumuna bağlı. İkinci sezon doğrulandığında bu bizi çok daha fazla sabırsızlandırdı. Tabiiki şimdi çok fazla kural var ve güvende olmak istiyoruz ama aynı zamanda sete geri dönmek istiyoruz,” dedi. 

EMILY IN PARIS'İN İKİNCİ SEZONUNDA NELER OLACAK?

İkinci sezon konusu henüz belli olmasa da Lily Collins, olabilecek konuların ipuçlarını vermişti. “İlk sezonda Emily’nin yeni iş arkadaşlarını ve iş dışında tanıştığı insanları görmemiz için 10 bölümümüz vardı. Bu nedenle Emily’nin geçmişini keşfederek bu iki farklı grup insanın bir araya gelmesi heyecan verici olur,” diyen Collins, “Şimdi onu tüm Parisli haliyle gördüğümüze göre belki de geçmişine odaklanabiliriz ve farklı karakterler ile deneyimlerini görebiliriz,” diye eklemişti. 


EMILY KARAKTERİ BÜYÜYECEK!

Emily ekranlarımıza geri döndüğünde, daha olgun biri olarak karşımıza çıkacak! Bunu nereden mi biliyoruz? OprahMag’e konuşan şov yaratıcısı star, “İkinci sezonda, yaşadığı dünyanın bir parçası olmaya başlayacak. Artık Paris’in gerçek bir üyesi olacak. Ayakları daha çok yere basan bir Emily göreceğiz,” dedi.