‘EUPHORIA’ 3. SEZON HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Yeni sezonu heyecanla bekliyoruz!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 18 Temmuz 2022
‘EUPHORIA’ 3. SEZON HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY HBO

‘Euphoria’ serisinin ikinci sezonu geçtiğimiz sene tatlı ve biraz da acı bir sezon finali ile tamamlandı. Herkesi ama çoğunlukla da gençleri ekrana kitleyen ‘Euphoria’ serisinin 28 Şubat’ta yayınlanan sezon finali herkesi duygulandırdı. Sezonun neredeyse tüm trendlerine ilham olan dizi, aynı zamanda şu sıralar popüler kültür denildiğinde akıllara ilk gelen görüntü! Makyajdan stile, şarkılardan konuşma tarzına kadar yeni nesli etkisi altına alan ‘Euphoria’ üçüncü sezonu ile geri dönüyor!4 Şubat’ta ‘Euphoria’ Instagram hesabından bir duyuru yapan HBO, serinin üçüncü sezon için yenilendiğini ve prodüksiyonun başladığını duyurmuştu. HBO programlarının Başkan Yardımcısı Francesco Orsi, resmi bir açıklamada, “Sam, Zendaya ve ‘Euphoria’ serisinin tüm kadro ve ekibi, hikaye anlatımına ve forma meydan okurken yürekliliği koruyarak ikinci sezonu inanılmaz seviyelere çıkardılar. Böylesine yetenekli bir ekiple çalıştığımız için daha çok onur duyamazdık ve bu yolculuğu üçüncü sezona taşıdığımız için çok heyecanlıyız,” diyerek üçüncü sezonu doğrulamıştı. 

Aşağıda ‘Euphoria’ üçüncü sezonu hakkında bilmeniz gereken her şeyi görebilirsiniz…

‘EUPHORIA’ ÜÇÜNCÜ SEZONU NE ZAMAN YAYINLANIYOR?

Pandemi, ikinci sezonun vizyon tarihini ertelemişti bu nedenle yeni sezonda her şeyin daha hızlı ve programlı ilerlemesini bekliyoruz. HBO’ya göre platformun 2004’te yayınlanmaya başlanan ‘Game of Thrones’ dizisinden sonra en çok izlenen seri olan ‘Euphoria’ on dokuz milyon izleyiciyi geçmiş durumda. Dönemin en çok tweet alan serisi olan Euphoria, sadece Amerika’da 34 milyon tweet’e bile ulaşmış! Bu nedenle HBO’nun hayranlarını fazla bekletmek istemediğine eminiz. Henüz bir vizyon tarihi belli olmasa da, üçüncü sezonun 2023’te yayınlanacağı tahmin ediliyor. 


ÜÇÜNCÜ SEZON KADROSUNDA KİMLER OLACAK?

Tahmin edebileceğiniz üzere, üçüncü sezonda serinin başrolünde olan Zendaya, Rue Bennett rolüne geri dönüyor! Aynı zamanda ‘Euphoria’ serisinin kemik kadrosunu oluşturan Hunter Schafer (Jules), Jacob Elordi (Nate), Alexa Demie (Maddy), Barbie Ferreira (Kat), Algee Smith (Chris), Sydney Sweeney (Cassie), Maude Apatow (Lexi) ve Dominic Fike (Elliot) da üçüncü sezonda kesin olarak göreceğimiz isimler arasında. İkinci sezonda öldürüleceğini düşünen Sydney Sweeney, “Beni öldüreceklerini düşünmüştüm,” diyerek Entertainment Tonight’a bir açıklama yapmıştı. “Camdan sallandırıldığım sahnede gerçekten oradaydım,” diyen Sweeney, “Bu çok anlık oldu. Ama ilk okuduğumda gerçekten Cassie karakterimin öldürüleceğini sanmıştım ve çok üzülmüştüm. Ama bu sonrasında iki karakter arasında oldukça tuhaf bir sahne oldu,” diyen Sweeney, karakterinin Jacob Elordi’nin canlandırdığı Nate karakteri ile bir sahnesini anlatmıştı. Üçüncü sezonda hayranları nelerin beklediği konusuna gelince, Cassie’nin karanlık tarafını incelemek istediğini söyleyen Sweeney, “Nate ile bir sahnede Cassie’nin Maddy’den daha çılgın olduğunu vurgulayabildiğim bir sahne olmuştu. Çok daha bencil, karanlık ve ciddi olmuştu. Bu yönünü daha çok oynamayı isterim,” dedi. 


Kısa bir süre önce Variety’e konuşan Elordi, “Boğulmamanız gerekse de, benim için çok çalışmak çok değerli… Ve bize gerçekten çok iyi bakıyorlar. Bu benim ailem. Uzun saatler çalışıyorsam, Sam (Levinson) iki kat daha fazla çalışıyor. Zendaya üç kat daha fazla çalışıyor. Biz hepimiz bu işin içindeyiz,” diyerek yönetmen Sam Levinson hakkında çıkan dedikodulara karşı onu savunmuştu. Aynı zamanda Levinson’u koruyan bir açıklama yayınlayan HBO, “Prodüksiyonlarımızdaki set ve ekip çalışanlarımızın iyiliği her zaman önceliğimiz. Prodüksiyonda tüm güvenlik önlemleri alındı. Dram serilerinde komplike sahnelerin olması yabancı bir durum değil ve COVID protokolleri ekstra bir katman eklemiş oldu. Tüm oyuncu birliklerimiz ile açık bir iletişimimiz var. Asla ciddi sorunlarımız olmadı,” demişti.

ÜÇÜNCÜ SEZONDA NELER OLACAK?

Tüm duygularımızı bir arada yaşadığımız ikinci sezon finalinden sonra birçok soru ile karşı karşıya kalmıştık. Eğer bir hatırlatmaya ihtiyacınız varsa: Nate babası Cal’i ihbar etmişti ve USB’de tüm videoların olduğunu söylemişti; Cassie ve Maddy, Lexi’nin inanılmaz okul oyununda kavga etmişlerdi; Rue, uyuşturucu bağımlılığını annesine söylediği için Jules’u affetmişti. Tüm bunların üçüncü sezonda nasıl olacağını tahmin edemiyoruz! Ama Cassie’nin kardeşi Lexi’nin oyununu atlatamayacağına eminiz. Ama en büyük sorularımızdan biri, ikinci sezon finalinde Ashtray tarafından yanlışlıkla vurulduktan sonra Fez’in (Angus Cloud) tutuklanmasından sonra olacaklar. Ashtray yaşayacak mı? Fez’e ne olacak?ÜÇÜNCÜ SEZON FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Maalesef, hayır… Henüz çalışmalara yeni başlayan üçüncü sezondan bir teaser veya fragman yok. 2023’te yayınlanması beklenen üçüncü sezonun fragmanını da 2022’nin son aylarında göreceğimizi tahmin ediyoruz. 

‘EUPHORIA’ İKİNCİ SEZONU KAÇ TANE ÖDÜLE ADAY OLDU?

Toplamda 16 tane Emmy Ödülü’ne aday olan ’Euphoria’ serisinde dört ödülün tamamı Zendaya’ya ait! ‘Dram Serisinde En İyi Kadın Başrol Oyuncu’ adaylığının yanı sıra dizinin ‘I’m Tired’ ve ‘Elliot’s Song’ şarkı sözlerine katkıda bulunduğu için iki farklı ödüle ve yapımcı olarak başka bir ödüle aday olan Zendaya, şimdiden 2022 ödüllerine damgasını vuruyor. Adaylıklarını öğrendikten sonra Vanity Fair’e konuşan Zendaya, “Bu gerçekten çılgınlık. Bu seri gerçekten benim için ve içinde bulunan herkes için çok anlamlı. İnsanlar buna gerçekten kalplerini ve ruhunu koyuyor ve bu başarıları onlarla paylaşabildiğim için çok şanslıyım. Şimdiden çok fazla kişiyle FaceTime üzerinden konuştum ve çok daha fazla mesaj yollamam gerekiyor. Ama ekibimizle ve birlikte yaptığımız iş ile gurur duyuyorum. Gerçekten çok ama çok gururluyum,” dedi. Zendaya’nın yanı sıra Sydney Sweeney, Colman Domingo ve Martha Kelly de dizideki başarıları sebebiyle Emmy Ödülleri’ne aday oldular. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.