Farkındalık Parmaklarının Ucunda!

Eve ve Maruderm markalarının desteği ve Ece Vahapoğlu ev sahipliğinde, meme kanseri farkındalığına dikkat çekildi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Ekim 2023
Farkındalık Parmaklarının Ucunda!

Eve ve Maruderm markalarının desteğiyle, Ece Vahapoğlu ev sahipliğinde meme kanseri farkındalığına ilişkin mesajların verildiği özel bir davet gerçekleşti. Wellness ve Yoga Eğitmeni Ece Vahapoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen, "Meme Kanseri Farkındalık" davetinde bütünsel sağlık yaklaşımıyla yoga ve nefesin tıbbi tedaviler ile iç içe olduğundan ve öneminden bahsedildi. Aynı zamanda Vahapoğlu’nun davetlilere gösterdiği meme egzersizleri ve yoga hareketlerinin her kadının hayatının rutinine sokması önerildi.Ece Vahapoğlu’nun meme kanseri ve ameliyatı geçirmiş kadınlara özel kol ve omuz egzersizleri gösterdiği bu buluşmada, meme ameliyatı sonrası koldaki lenf akımını artırmak, donuk omuz/kol sendromuna yakalanmamak ve kolun normal fonksiyonlarını geri kazandırmak için yapılması önerilen egzersizler davetlilerle birlikte uygulamalı yapıldı.


Uzun yıllardır yoga eğitmeni olan Ece Vahapoğlu; meme kanseri geçirmiş kadınlara özel yoga dersi verdiğini ilk kez paylaşırken, meme kanseri geçmişi olan ve olmayan her kadının evde düzenli olarak yapabilecekleri yoga hareketlerini gösterdi. Özellikle meme kanseri ameliyatı geçirmiş kadınlarda omuz ve kola yönelik yoga ve nefes çalışmalarının da yeniden bütünsel şifalanmaya ve güçlenmeye olumlu etkisini anlattı.


Ece Vahapoğlu, Prof. Dr. Esra Kaytan Sağlam

Memorial Sağlık Grubu doktorlarından Onkoloji Bölümü Prof. Dr. Esra Kaytan Sağlam da, son dönemde katıldığı uluslararası konferanslarda yoga ve nefesin meme kanserindeki destekleyici öneminden bahsederek kadınların önce kendi bedenlerinin farkında olarak evde kendilerini düzenli kontrol etmesinden ve tıptaki erken teşhis yöntemlerinden yararlanması adına toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen konuşma yaptı. Prof. Sağlam, Ece Vahapoğlu’nun yoga üzerinden meme kanserine dikkat çekmesinin ne denli doğru ve farklındalığı yüksek bir hamle olduğuna da değinerek destek verdi.

Meme kanseri farkındalığı için projeye destek veren Eve ve Maruderm de, yüksek oranda hitap ettikleri kadın müşterileri için farkındalık oluşturmaya devam ediyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.