GLOBAL WELLNESS DAY 12 HAZİRAN'DA ONLINE OLARAK KUTLANACAK!

Bu yıl 35 ülkeden katılacak, alanında uzman 65 konuşmacısı ile 12 Haziran’da 12 saatlik ücretsiz canlı yayın ile kutlanacak Global Wellness Day’in ana teması: “Zihinsel Sağlığımızı Korumak”

Sağlıklı yaşama başlamak için daha iyi bir yıl olamazdı ve Global Wellness Day, hayatınızı değiştirmeye başlamak için mükemmel bir gün. Global Wellness Day, yıllardır dünyanın dört bir yanındaki insanlara fiziksel ve zihinsel sağlıklarına özen göstermenin değerini hatırlatıyor ve pandemi bu mesajı daha önce hiç olmadığı kadar anlamlı kılıyor.

35 ülkeden katılacak olan alanında uzman 65 konuşmacı ile 12 saat ücretsiz canlı yayın ile düzenlenecek etkinlik, Global Wellness Day’in YouTube kanalından Türkiye saatiyle 09.00 - 21.00 arası takip izlenebilecek.

İyi yaşamın dünyadaki öncülerinden, Global Wellness Day’in kurucusu Belgin Aksoy, “Her 10 kişiden 1'inin ruh sağlığı bozukluğu yaşadığı bir dünyada, zihnimizi ve ruhumuzu korumak için gerekli adımlar atılmalıdır. Gençler yetişkinlerden daha savunmasızlar; bir araştırmaya göre, 16 ile 24 yaşları arasındaki kişiler yalnızlık hissini en çok bildiren grup. 

Genç yetişkinlerin çoğu, başkalarıyla bağlantı kurmak için zaten çok utangaç ve içe dönük; Covid-19 kesinlikle duruma yardımcı olmuyor. Bu nedenle, onuncu yılında Global Wellness Day (GWD) kutlamasının ana teması, "Bir gün, tüm yaşamınızı değiştirebilir!" sloganıyla - beslenme, fiziksel egzersizler ve şefkatli topluluklar oluşturmanın yanı sıra “zihinsel sağlığımızı korumaya” odaklanmak olacak” dedi.