GÖZ ALICI BİR GELİN OLMANIN 5 ALTIN KURALI

Ayakkabı, saç, makyaj , davetliler... Düğün gününüzde her şeyin kusursuz gitmesi için 5 altın kurala göz atın.

Pandemi nedeniyle uzak kaldığımız düğünlerin, pandeminin artık hayatımızdan çıkmasıyla yeniden başlayacağına şüphe yok. Sevdiklerimizin düğünlerine katılmayı bekleyenler kadar, kendi düğününü planlayanlar için de artık heyecanlı bir süreç başladı. Peki, bu yaz göz alıcı bir gelin olmaya hazırlananlar için 5 altın kural nedir?

1. Gelinlik başrolde

Unutmayın ki bir düğünde, başrol gelinliktir. Diğer her detayı gelinliğin çevresinde yer alan figüranlar olarak düşünmek abartı olmaz. Dolayısıyla, tarzınızı yansıtan, sizi, karakterinizi, içinizdeki coşkuyu, mutluluğunuzu ortaya koyacak bir gelinlik seçmeniz çok önemli. Gelinlik modelleri arasında seçim yaparken, ileride dönüp düğünüme baktığımda, o gelinlik içinde kendimi  görmekten daima mutlu olmalıyım demelisiniz.

2. Ayakkabıları çifter çifter seçin

Gelinlik ayakkabısı seçmek elbette kolay bir iş değil. Gelinliğinizle, tarzınızla, ayağınızla uyumlu doğru modeli bulmak için evet çok özeneceksiniz ama size bir sır verelim, ya düğünde ya da düğün öncesindeki hazırlıklarda o ayakkabının başına her şey gelebilir. Ayakkabınızı iki çift olarak yedekli şekilde almanız, düğün sırasında yaşanabilecek her türlü kötü sürprize karşı keyfinizin kaçmasını önleyecektir.

3. Alternatif kıyafetleriniz olsun

Düğün öncesi veya sonrasın, parti veya kokteyller için mutlaka birden çok, alternatif kıyafetleriniz olsun. Evet, bir düğünde gelinden başka kimsenin beyaz giymemesi bir gelenektir ve kimse sizin elbisenizle benzer bir model giyip gelmeyecektir ama yine de, belki sahildeki eğlence sırasında, elbisenizin bir benzerini bir davetlinin üzerinde görme riskine veya kıyafetinizin üzerine içecek dökülmesi, lekelenme risklerine karşı birkaç farklı alternatifi kenarda saklamanızı öneririz.

4. Saç modelinizi son dakikada seçmeyin

Düğün öncesinde kuaförde uzun vakitler geçirip saçınızı yaptırmanız kaçınılmaz bir süreç ancak kuaförünüzle düğün gününden önce bir araya gelin, saçınız için doğru modelleri araştırın, inceleyin, tartışın ve düğün günü hangi modeli yapacağınızı hem siz, hem de kuaförünüz önceden belirlemiş olun. Bu hem saçın hazırlanma sürecini kısaltacaktır, hem de istenmeyen sürprizlerin oluşması riskini azaltacaktır.

5. Annelerinizi unutmayın

Düğün sezonu açılırken aynı zamanda anneler günü de yaklaşıyor ve sadece kendi düğününüze odaklanıp onu da unutmayın. Bu zor pandemi döneminin ardında annelerimizin her zamankinden çok sevginizi hissetmeye ihtiyacı olacak. Düğününüz için alışveriş yaparken anneler günü hediyesi seçmek içinde zaman ayırmanızı hatırlatmak isteriz.

Etİketler