HAMILTON MARKA ELÇİSİ DARIO COSTA’NIN TÜRKİYE’DEKİ “DÜNYA REKORU” KONUŞULMAYA DEVAM EDİYOR

“Bu süreçte hem her uçuşumda bileğimde, hem de bu uçuşta kokpitte de hep yanımda olan Hamilton’a ne kadar teşekkür etsem az…”

Dünyaca ünlü saat markası Hamilton’ın marka elçisi Dario Costa’nın Türkiye’de Çatalca tünellerinde gerçekleştirdiği “en uzun tünel uçuşu” kategorisindeki dünya rekoru konuşulmaya devam ediyor. Nefes kesen şovuyla hayallerini gerçekleştirmeye devam eden ünlü pilot, tamamen karanlıkta, yerden 1 metre yükseklikten ve yan duvarlardan sadece 3,5 metre uzaklıkta 245km/sa hızla uçarak yeteneğini bir kez daha gösterdi.

4 Eylül 2021 tarihinde İtalyan hava akrobasi ve yarış pilotu Dario Costa İstanbul Çatalca’daki T1 ve T2 tünellerinin içinden uçarak “En Uzun Tünel Uçuşu”’nda bir dünya rekoruna imza attı. Hamilton saatlerinin marka elçisi ve Red Bull pilotu, tamamen karanlıkta, yerden 1 metre yükseklikten ve yan duvarlardan sadece 3,5 metre uzaklıkta 245km/sa hızla uçarak yeteneğini bir kez daha gösterdi. Dario, başarılı uçuşun ardından “İnanırsanız başarırsınız!” dedi. “Yoğun ve tutkuyla çalışmamın ardından hayallerimi gerçekleştirdim” diyen Costa, “Bu süreçte hem her uçuşumda bileğimde hem de bu uçuşta kokpitte de hep yanımda olan Hamilton’a ne kadar teşekkür etsem az” diye ekledi.

Hamilton CEO’su Vivan Stauffer de Dario Costa için “Onun cesur ruhu ve adanmışlığı imkansızı mümkün kıldı. Kokpitte zamanlama her şeydir ve Dario’ya bu dünya rekoru denemesinde destek olmaktan ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan inanılmaz gurur duyuyoruz”  diyor.

Uçuşta kullandığı Hamilton Khaki Takeoff için ünlü pilotun yorumları ise şöyle: “Bu saat hem pratik ve teknik hem de kullanışlı ve cool, saatimi sadece kokpitte değil yolda veya ailemleyken de severek takıyorum”.  Khaki Aviation Takeoff Authomatic Chronograph pilotlar için çok özel ve kullanışlı bir fonksiyona sahip. Kasa saatten kolayca çıkarılarak uçak kokpitindeki mount bölümüne monte edilebiliyor, böylece saati görmek için bileğe bakmaya gerek kalmıyor.


Hamilton, Dario’nun Dünya Rekoru’na ithafen Khaki Aviation AC Takeoff modelinden 100 adet limitli özel bir saat üretiyor. 100 adet, Dario’nun yerden sadece 100 cm yukarıda uçması sebebiyle  seçildi. 60 saat güç rezervli H-31 otomatik mekanizmaya sahip bu çarpıcı saat, kokpitteki kullanışlılığını yansıtan bilekten çıkarılıp masa saatine de dönüştürülebilen özel bir pakette geliyor.