H&M GROUP 2020 FASHION TRANSPARENCY İNDEKSİ’NDE LİDER OLDU

H&M, 250 moda markası arasında birinci seçildi.

H&M Group, şirketleri, tedarikçileri, tedarik zinciri politikaları ve uygulamaları ile sosyal ve çevresel etkileri hakkında ne kadar bilgi açıkladıklarına göre sıralayan Fashion Transparency İndeksi’nde 250 moda markası arasında birinci seçildi.

Moda endüstrisinin karmaşık ve opak bir tedarik zincirine sahip olduğu biliniyor. 2013 yılında, H&M Group tedarikçi listesini halka açık hale getiren ilk global moda perakendecilerinden biri olmuştu.

O zamandan beri grup, müşterilerin ürünlerinin nerede yapıldığını bilmesi için çalışıyor. Arket.com müşterileri, sevdikleri ürünleri üreten tedarikçileri ve fabrikaları kontrol edebiliyor, geçen yıl da hm.com, neredeyse tüm ürünlerinde üretim ülkesi, tedarikçi, fabrika isimleri, adresleri ve hatta fabrikadaki işçi sayısı gibi bilgileri sunmaya başladı. Buna ek olarak, müşteriler bir kıyafetin üretiminde kullanılan malzemeler hakkında daha fazla bilgi edinebiliyor ve onlara kıyafetlerini geri dönüştürmeleri hakkında da hatırlatma yapılıyor.

Fashion Revolution Haftası sırasında başlatılan Fashion Transparency İndeksi tüm tekstil endüstrisi için şeffaflık, tedarik zincirindeki iyi çalışma koşulları ve döngüsel bir ekonomiye geçiş ihtiyacı gibi önemli konular hakkında farkındalık yaratıyor.

Global bir moda perakendecisi olarak, H&M Group büyük bir rol oynuyor, bu yüzden grup tüm iş akışını tamamen döngüsel ve iklim pozitif olmaya yönelik dönüştürüyor. Döngüsel olma; modanın tasarımı, üretimi ve kullanımı ve modanın asla bir atık olarak görülmemesi gerektiği konusunda farklı bir yaklaşıma sahip olmak anlamına geliyor. Moda, tekrar tekrar kullanıp geri dönüştürülerek değerli bir kaynak olarak ele alınmalıdır.

Bu nedenle, şirketin döngüsel olma tutkusu, müşterilerine, kıyafetlere yeniden kullanım ve geri dönüşüm yoluyla ikinci bir hayat verilebilmesi veya eski plastik şişelerden geri dönüştürülmüş polyester gibi malzemelerin kullanımının artırılmasını veya kullanılmış giysilerden geri dönüştürülmüş pamuk üretilebilmesini sağlayan kıyafet toplama projesini sunuyor.

Etİketler