İLK PRINCE SERGİSİ LONDRA’YA GELİYOR

Yaz aylarından sonra her şey heyecanını yitiriyor diye düşünüyor olabilirsiniz ancak yanılıyorsunuz. Prince için yapılan sergi Ekim ayında Londra’ya geliyor.

‘Benim Adım Prince’ sergisi, sanatçının ikonik eşyalarını içerecek. Fırfırlı bluzundan, parlak mor ceketine, hatta görkemli pırlantalı bastonuna kadar birçok özel parça sunacak sergide aynı zamanda Prince’in gitarları, ödülleri ve kostümlerini de görebileceksiniz.

Sergide yer alan parçaların çoğu Prince’in Minnesota Paisley Park’taki malikanesinden geliyor. Prince yaşamı boyunca koleksiyonunun ve malikanesinin halka açık olmasını istiyordu ve bu dileği ölümünden sonra gerçekleşti.

Sergi 21 gün sürerek ünlü sanatçının 21 defa satış rekoru kırdığı O2 konserlerinin sembolü olacak.

“Ailemiz sergiden gurur duyuyor ve eminiz Prince de böyle hissederdi,” açıklaması ile Prince’in ailesi ünlü müzisyenin hayatını ve işlerini hayranlarıyla paylaşmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Prince sadece bir şarkıcı değil bir sanatçı, stil ikonu ve yaratıcı bir dehaydı, bu nedenle ailesi Prince’in mirasını hayranları ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı. 

Yaratıcılığı ve orijinal müzikleri ile modern müzik tarihini değiştiren Prince 2016’da 57 yaşında reçeteli ağrı kesici ilaçların aşırı dozu sebebi ile vefat etmişti. Purple Rain ve Kiss ile dillerden düşmeyen Prince’in anıları 27 Ekim’de Londra’da ziyaretçilere kapılarını açıyor, biletler ise 25 Ağustos’ta mynameisprince.co.uk'den temin edilebilecek.