İNGİLTERE’NİN EN KÖKLÜ OKULLARI ÇIRAĞAN’DA!

Kariyerini moda, mimarlık veya sanat alanı üzerine kurmayı hedefleyenler ve henüz okul seçimi aşamasına gelmeyenler, 27-28 Nisan'daki bu randevuyu kaçırmayın!

Dünyanın en seçkin okulları arasında yer alan; Central Saint Martins, Parsons NY, Chelsea Art College, University of The Arts London (UAL) veya The Bartlett School of Architecture (UCL) gibi okullar radarınızdaysa, 11 yaş ve üstü öğrenciler için sanat bursu almanın, portfolyo hazırlamanın inceliklerini sunan, yeteneğe / kişiliğe göre en uygun okulların seçilmesi ve kabulü konusunda danışmanlık veren Darren Marshall,  bu yıl ilk kez 27 – 28 Nisan’da Çırağan Sarayı’nda Bonas MacFarlane tarafından düzenlenen British Boarding Schools Show’a geliyor.

İngiltere’nin en iyi lise eğitimi veren, en köklü okullarının katılacağı ve özel eğitim olanaklarının incelenebileceği bir platform olan bu etkinlik çerçevesinde İstanbul’a gelecek olan Darren Marshall, 2 gün boyunca bu alanda eğitim almak isteyen öğrenciler ve ebeveynlerinin sorularını yanıtlayacak.

“Amacımız, öğrencinin yaratıcı ve sanatsal potansiyelini tam olarak gerçekleştirmesini sağlamak ve konunun onlara kısa ve uzun vadede neler verebileceğini anlamaktır. Bonas Macfarlane'da Sanat Şefi olarak çalışmalarımı, özel olarak seçilmiş sanat öğretmenlerinden oluşan bir ekiple beraber yürütüyorum. Rehberlik ve desteğimizle, bugüne kadar 11 yaş ve üstü pek çok Türk öğrencinin sanat bursu almasını ve özellikle İngiltere'de Lise, IB ve AP sınavları için en iyi şekilde hazırlanmasını sağladık. Bu yıl ilk kez İstanbul’a gelerek  ön görüşmelere katılacağım için heyecanlıyım” diyen Darren, aynı zamana Glasgow Sanat Okulu’nu 1.likle bitirmiş bir sanatçı. Yüksek lisansını Chelsea Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde tamamlayan Darren Marshall'ın resimleri, The Saatchi Collection başta olmak üzere, Avrupa’daki pek çok özel koleksiyonda yer alıyor. İngiltere'nin en prestijli sanat yarışması Bloomberg “New Contemporaries”de 10 yıl        danışmanlık yapan Darren Marshall ile tanışma fırsatını kaçırmayın!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.