INTIMISSIMI İLE SÜRDÜREBİLİRLİĞİN YOLU

Intimissimi sürdürülebilirlik yolunda büyük bir adım atıyor ve gelecek seneler için hedeflerini açıklıyor.

Ünlü İtalyan iç giyim markası Intimissimi, 2019 yılında başlattığı sürdürebilirlik süreci kapsamında, 2024 yılı itibari ile üretim zincirlerinde ve mağazalarında sadece LED ışıklar kullanacağını açıkladı. Intimissimi, böylelikle, 6.7 milyon kWh enerji ve 2344 ton karbon dioksit tasarruf edeceğini açıkladı.

2025 yılı itibari ile ise, üretim ve pazarlama faaliyetlerinde kullanacağı enerjinin yüzde ellisinin yenilenebilir kaynaklardan elde edileceğini ve 2030 yılında ise bu rakamın yüzde yüz’e çıkacağını ön gördüğünü bildirdi. Doğa dostu marka, böylelikle 2019’dan 2030 yılına kadar 27 bin ton’luk karbon dioksit salınımının önüne geçmiş olacak.

Intimissimi, sürdürebilirlik felsefesini ön planda tutarak plastik tüketimini de azaltmayı planlıyor. 2025 yılına gelindiğinde paketlemesinin yüzde 50’sinin yenilenmiş plastiklerden üretmeyi amaçlıyor. 2030 yılında ise bu rakamı yüzde yüz’e çıkarmayı hedefliyor.

İtalyan üreticisi, bu projesi sayesinde sadece 2019 yılında 32 bin ton plastikten tasarruf etti. Marka ayrıca kâğıt tüketimine de dikkat ederek, mağaza ve internet satışlarında kullandığı paketleme ürünlerinin dönüştürülmüş kâğıttan olmasına özellikle dikkat ediyor.

Intimissimi, gelecek kuşaklara inanan bir marka olarak da ön plana çıkıyor. Çalışanlarının %60’ının 30 yaşın altında olması ile marka geleceğe yatırım yapma felsefesini desteklediğini gösteriyor. Intimissimi, daha güzel bir gelecek için, eğitimi ve gelişmeyi şirket felsefesi olarak benimsiyor.

Geri dönüşüm (Recycle Project) projesinin 10. Yılına gelen Intimissimi 2020 yılının ilkbahar ayında ilk sürdürülebilir koleksiyonunu duyurmuştu. Koleksiyondaki ürünler ham materyallerden elde edilen rejenere ipliklerden tasarlanıyor ve özel bir etiket ile belirtiliyor.

Treedom: Intimissimi ormanı büyümeye devam ediyor

Intimissimi, ayrıca internet üzerinden ağaç dikmenize izin veren ilk online site olan Treedom ile işbirliğine devam ediyor. Mart ayında başlatılan bu proje sayesinde 40.000’den fazla ağaç dikildi bu da yaklaşık 5,155.55 ton karbon dioksitin emilimine izin verdi.

Kenya, Tanzanya, İtalya, Madagaskar, Kamerun ve Haiti gibi yerlerde ağaç dikimini destekleyen Intimissimi, mağazalarında 21-27 Eylül 2020 tarihleri arasında 700 TL üzerinde alışveriş yapanlar adına bir ağaç dikecek.Etİketler