iPhone İLE ÇEKİLEN LEZZETLİ TÜRK KAHVESİ KARELERİ

Bugün Dünya Türk Kahvesi Günü!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 05 Aralık 2022
iPhone İLE ÇEKİLEN LEZZETLİ TÜRK KAHVESİ KARELERİ

Bugün 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü. Unesco tarafından 2013 yılında Somut olmayan Kültürel Miras listesine eklenen Türk kahvesi kırk yılllık hatrıyla Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası.

Bugün için sosyal medya hesaplarında iPhone’ları ile çektikleri ilham veren fotoğraflara ve tüyolara göz atıyoruz. 

Billur Saatçi (@gununkahvesi)

40 yıl hatrı olan türk kahvemizin hatırına ben de bugün kahvemin köpüğünü makroda çektim ayrıca. Dünya Türk Kahvesi Günümüz kutlu olsun☺️            iPhone 14 Pro Max Makro ile çekildi.                               iPhone 14 Pro Max Portre Modu ile çekildi.@gununkahvesi hesabımdaki karelerin nerdeyse %99unu portrait moduyla çekiyorum. Evde ya da dışarı çektiğim karelerdeki alan derinliği, kahveyi fotoğrafımın odak noktasına koymak benim kahve fotoğraflarımda en tercih ettiğim stil. Arka plandaki objeleri de biraz ön plana çıkarmak istediğimde, f değerini biraz daha arttırıp, istediğim netliği yakalayabiliyorum. Sonbaharın sıcak tonlarını taşıyan vivid warm filtresi ve biraz keskinlik ekleyerek editimi tamamlıyorum. 

Dilara Koçak (@dilarakocakiyiyasam)

Biliyor muydunuz bugün Dünya Türk Kahvesi günü ☕️ En sevdiğin arkadaşlarına haber vermenin tam vakti 😉 

iPhone 14 Pro Max ile çekildi.

UNESCO 2013 yılında 5 Aralık tarihini “Dünya Türk Kahvesi Günü” olarak ilan etti. 9 yıldır, dünyanın farklı ülkelerinde Türk kahve kültürüne yönelik çok sayıda etkinlik düzenliyor.

Hatırlarsanız geçen yıl bende NewYork Times Square Meydanında Türk kahvesi içerek destek vermiştim bugün de aynı etkinlik var hatta meydanda Türk Kahvesi belgeseli de yayınlanacak 🇹🇷

Hande Birsay (@hihieved)

iPhone 14 Pro'nun olağanüstü kamerası için Apple "48 MP Ana Kamera: 24 mm, ƒ/1.78 diyafram, ikinci nesil sensör bazlı optik görüntü stabilizasyonu, yedi bileşenli lens, %100 Focus Pixels" şeklinde teknik bir özet geçiyor. Doğrudur. Ben bunlara bir şey daha eklemek istiyorum: Üzerinizdeki nazarı ve bekleyen kısmetlerinizi iPhone'dan daha berrak görebileceğiniz bir imkan yok. 

iPhone 14 Pro Max Portre Modu ile çekildi.

Falımda çıplak gözle göremediğim detayları, çektiğim fotoğrafa zoom yaparak yorumlamaya devam ettim. Dahası, hikayemde paylaştığım fal fotoğrafı yüzlerce kişi tarafından da tüm ayrıntılarına varana kadar yorumlandı. Evet, tahmin ettiğiniz gibi üzerimde çok göz ve üç vakte kadar müjdelerim var.

Fotoğrafı, kameramın en tutkunu olduğum optik zoom özelliğiyle çektim. Kahve fincanının çapı el verseydi falımda çıkan denizatının gözbebeklerine de girerdim. O da bir sonraki kahveye!

Selin Gökbakar (@bizimmutfakhalleri)

Bugün dünyaca kabul edilen günüymüş..

Her öğlen yemeğinden sonra gelirmiş..

40 yıl da hatrı var kabul edilirmişş..

Bilin bakalım bu neymiş☺️

(Bir de her zaman kullandığım gibi iPhone'nun “Portre" özelliğiyle çekince tadından yenmezmişş😍)

iPhone 14 Pro Max Portre Modu ile çekildi.

Renkleri çok seviyorum. Tabakları hazırlarken, sunum yaparken muhakkak kenara köşeye iliştiriyorum.. Fotoğraf çekerken hazırladığım tariflerin kaybolmaması için, fonda bu renkleri tutsam da, Portre moduyla çekiyorum ki herkesin midesinden geçip kalbine giden yola hitap edebileyim..

Tulin Kılıc (@gezerkenogrenen)

Bugün Türk Kahvesi Günüymüş. Bilirsiniz ‘denizin içinde’ kahve içmediğim günü yaşanmış saymıyorum :) Madem Türk Kahvesi Günü, bol köpiklü bir kahve ile kutlayalım bakalım ☕️

iPhone 14 Pro Geniş Açı ile çekildi.ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.