İSTANBUL MARATONU'NA HAZIR MISINIZ ?

Apple Watch’un özellikleri ile İstanbul Maratonu’na hazırlanmak çok kolay!

Anadolu yakasından Avrupa yakasına koşarak (ya da pek çoğumuzun yaptığı gibi, yürüyerek) geçme fırsatını bu sene de kaçırmak istemiyorsanız 11 Kasım pazar günü yapılacak İstanbul Maratonu için kayıt yaptırmayı unutmayın.

Kim bilir, belki bu vesileyle hızınızı alamayıp kendinizi dünyanın dört bir yanında cadde ve sokaklarda koşarken bulabilirsiniz!Bu zorlu maraton için hem antremanlarda hem de maraton sırasında sizinle olacak bir yardımcınız var:  Apple Watch! İşte Apple Watch'un hayatınızı kolaylaştıracak özellikleri: DAHA SIKI ÇALIŞAN ANTRENMANLAR Koşu sırasında sizi motive edecek ve koşu durumun ve performansınla ilgili bilgilendirecek üstün antrenman arkadaşı Apple Watch ile tüm maratonlarda fark yaratabilirsiniz.

Bir spor saatinden çok daha fazlasını sunan Apple Watch Series 4 koşudan yüzmeye, antrenman alışkanlıklarını öğrenen ve ihtiyaç duyduğun tüm ölçümleri doğrudan bileğinde gösteren bir antrenör. Apple Watch’unuzdaki antrenman uygulamasında koşuyu seçtikten sonra kişisel hedeflerinizi belirleyip koşacağın mesafe, yaktığın kalori, kalp atış hızı gibi birçok parametreyi takip edebilirsiniz.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?watchOS 5 ile gelen yeni koşu özellikleriyle; Tempo. Dış Koşu antrenmanında tempo uyarısı seçeneği bulunuyor. Önce bir tempo hedefi seçiyorsunuz. Sonra Apple Watch bileğinizde hissedeceğiniz bir dokunuşla seçtiğiniz temponun üstünde mi yoksa altında mı olduğunuzu size haber veriyor.Periyodik hız. Koşu antrenmanlarınızda artık sadece ortalama hızınızı değil periyodik hızınızı da ölçebiliyorsunuz. Periyodik hızınızı bir önceki kilometreyi tamamlama sürenizi gösterir. Kadans. watchOS 5 ile, koşu yaparken bir dakikada attığınız adım sayısını görebiliyorsunuz. Optimum kadansınızda koşmanız verimliliğinizi artırmaya ve sakatlanma riskinizi azaltmaya yardımcı oluyor.EKİBİNDEKİ ARKADAŞLARINLA WALKIE-TALKIE İLE KONUŞKoşu sırasında Apple Watch’u olan diğer ekip arkadaşlarınıza telefon aramalarından daha hızlı ve mesajdan daha kişisel mesajlar gönderebilir, yerini bildirebilir, onları motive edebilirsiniz .Walkie-Talkie uygulaması, Apple Watch’u olan herkesle yepyeni ve bir o kadar da eğlenceli yollarla bağlantı kurmanıza olanak veriyor. Bas, konuş. Dinlemek için bırak. Anlaşıldı mı? Tamam.GÜNLÜK HAYAT KOŞUŞTURMASINDA KAÇIRDIKLARINI KOŞARKEN YAKALA !Koşu sırasında Apple Watch’unuzdan dinleyebileceğiniz Apple Music’teki 50 milyondan fazla şarkı ve olağanüstü çeşitlilikteki Podcast’ler havaya girmenize yardımcı olacaktır. Bunun için okuyamadığınız bir kitabın Podcast’ini, kaçırdığınız bir radyo programını, sevdiğiniz bir DJ’in hazırladığı özel çalma listesini ya da bir psikoloğun motive edici konuşmasını seçebilirsiniz. Seçim size kalmış. Aman Podcast’i dinlerken koşmayı unutmayın!

Sizi hem maratona motive edecek hem de sonrası için sahalara hazırlayıp fit kalmanızı sağlayacak ve aynı zamanda sosyalleştirecek Nike+Run Club rehberli koşu uygulamasından Fitwell’e, Sweaters’tan Meditasyon’a Apple Watch’undan  ya da iPhone’undan takip edebileceğiniz  muhteşem uygulama seçeneklerine ulaşmak için App Store’daki “Gelecek maratona hazırlan” koleksiyonuna mutlaka göz atın.
Peki ya zihniniz  bu 10 kilometrelik serüvene hazır mı? Bu uygulamalar sayesinde koşuya birkaç gün kala konsantrasyonunu artırabilir, zihinsel dayanıklılığını en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.Bunun için Apple'ın düzenlediği özel “Zihnini maratona hazırla” koleksiyonuna göz atmayı unutmayın.
.