KAPLAN YILI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

2022 Ay Yeni Yılı, 1 Şubat’ta başlıyor!

1 Şubat 2022'de yeni bir ay yılı başlıyor. Ve herhangi bir yıl değil: Kaplan Yılı!

Çin Yeni Yılı, 1 Şubat Salı günü başlıyor. Ay Yeni Yılı veya Bahar Şenliği olarak da bilinen Çin Yeni Yılı, Kış Gündönümü'nden sonraki ikinci yeni ayda kutlanır. Bu festival, kışın sonunu ve uzun zamandır beklenen bir baharın başlangıcını işaret ediyor.

Bu yıl, başlangıç Çin zodyakının 12 yıllık döngüsündeki üçüncü hayvanı onurlandırıyor: Kaplan Yılı. Kaplan, Çin'deki tüm hayvanların kralı olarak bilinir. Çin astrolojisine göre, 2022, hırs, rekabetçi ruh, dürtüsellik ve iletişimi simgeleyen bir hayvan olan Su Kaplanı Yılı olacak.

Kaplan, Çin zodyakının hayvanları arasında üçüncü sırada yer alır. 12 zodyak hayvanı sırasıyla: Sıçan, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha, Yılan, At, Keçi, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz. Her yıl, 12 yıllık bir döngüye göre bir hayvan işaretiyle ilgilidir.

ÇİN / AY YENİ YILI 2022 NE ZAMAN?
Çin Yeni Yılı 1 Şubat'a denk geliyor ve 15 Şubat'a kadar tüm dünyada kutlanacak. Bu kutlamalar, Ay Yeni Yılı veya Bahar Şenliği olarak da biliniyor. Kutlamaların son günü, birçok kişinin fenerleri gökyüzüne saldığı Fener Festivali ile kutlanır. 2022, 1 Şubat 2022'de başlayıp 21 Ocak 2023'te sona eren Su Kaplanı yılıdır. Su kaplanlarının yılı her 60 yılda bir gelir.

ÇİN ASTROLOJİSİNDE KAPLAN YILI NEDİR?
Kaplan Yılı, Çin zodyakındaki 12 astroloji işaretinin üçüncüsüdür. Ay Yeni Yılı, bir burçtan diğerine geçişi işaret eder, bu durumda Öküz'den Kaplan'a geçiştir. Kaplan yılında doğan insanların cesur, rekabetçi, öngörülemez, kendine güvenen ve yüksek düzeyde irade sergilediği tahmin ediliyor.

Kaplan Yılı her 12 yılda bir gerçekleşir, yani 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022 yıllarından birinde doğduysanız, güçlü kaplan tarafından yönetiliyorsunuz, Çin Zodyak burcunuz bir kaplandır.

Bununla birlikte, Çin zodyak yılının genellikle Ocak ayının sonundan Şubat ayının ortasına kadar değişen Çin Yeni Yılı'ndan başladığı söylenir. Bu nedenle, yukarıdaki yıllardan birinde Ocak veya Şubat ayında doğduysanız, bir Kaplan veya muhtemelen bir Öküz olabilirsiniz. Ek olarak, yukarıdaki yıllardan (2011, 1999, 1987, 1978, vb.) hemen sonraki yıllardan birinde Ocak/Şubat ayında doğduysanız, Kaplan veya Tavşan olabilirsiniz.

ÇİN ZODYAKINDA KAPLAN YILI NEYİ TEMSİL EDER?
Kaplanlar bağımsız, korkusuz, sadık ve yüksek benlik saygısına sahiptir. Kaplanlar zorluklar karşısında güçlüdür ve hiçbir zorluktan geri adım atmazlar, ısrarcı ve kararlıdırlar. Özgür doğaları ve güçlü adalet duyguları, en büyük güçleri ve zayıflıklarıdır, çünkü bu onların asi olmalarına ve bazen de kendilerine fazla güvenmelerine neden olabilir.

KAPLAN YILI'NI NELER BEKLİYOR?
Fare Yılı (2020) hayatta kalmakla ilgiliydi ve Öküz Yılı (2021) kendimizi yeni bir gerçekliğe demirlemekle ilgiliydi. Kaplan Yılı büyük değişiklikler yapmakla ilgili olacak. Bu, risk alma ve macera yılı olacak. Hem kendimiz hem de başkaları için yeniden coşku buluyoruz. Herkes harekete geçti, cömertlik tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve sosyal ilerleme yeniden mümkün görünüyor.

Kaplan, Yang (eril, aktif) enerji ile ilişkilidir. Kaplanlar işleri kendi yöntemleriyle yaparlar ve ne yapacaklarının söylenmesinden nefret ederler. Bu yıl her şeyin hızla değişmesini bekleyin. Kariyer, romantizm ve ev hayatında ani aksamalar beklenmelidir. Bazılarımız büyük adımlar atarak gelişecek, bazılarımız ise çökebilir ve yanabilir. Bu nedenle, sezgimizi takip etmek ve en çılgın hayallerimizle koşmak önemli olsa da, bu aynı zamanda egolarımızı da kontrol altında tutmamız gerektiği anlamına gelir.

Hayvanlara ek olarak, Çin Zodyak'ı da beş temel tür arasında geçiş yapar. Yani, bu sadece Kaplan Yılı değil, Su Kaplanı yılıdır. Su yılları, duygularımızı diğer elementlerden daha fazla ortaya çıkarır. Su Kaplanları aile odaklıdır ve harika kişiler arası ilişkilere sahiptir. Son derece azimli olmalarına ve küstah olmalarına rağmen, amaçları sadece kendileri için değil, her zaman herkes için en iyisini yapmaktır. Genel olarak, bu, kariyer değiştirmek, ekipler oluşturmak veya yaratıcı projelere geri dönmek için bir yıldır. Hayat kısa o zaman neden mutlu olmayasın?

SU, ATEŞ, AHŞAP, TOPRAK, METAL KAPLANLAR
Çin zodyak kaplan yılları bir döngü olarak her 12 yılda bir gelir. Çin element teorisinde, her burç beş elementten biriyle ilişkilendirilir: Altın (Metal), Ağaç, Su, Ateş veya Toprak.Aynı hayvan işaretine ve elemente sahip yıllar, her 60 yılda bir tekrar eder. Kişisel özelliklerin, hayvan işaretlerinin ve unsurlarının doğuşuyla ilişkili olduğu söylenir. Farklı hayvan işaretleri ve unsurları ile doğan insanlar farklı kişiliklere sahip olur.

Su
Son yıllar: 2022, 1962
Su elementindeki kaplanlar yüksek bağımsızlık ve benlik saygısı ile meraklıdır.

Ateş
Son yıllar: 1926, 1986
Ateş elementiyle ilişkilendirilen Çin zodyak kaplanı zeki, güçlü iradeli ve ciddi fikirlidir.

Ahşap
Son Yıl: 1974
Ahşap kaplan, sempatik, inatçı ve güvenilirdir.

Dünya
Son yıllar: 1998, 1938
Dünya kaplanları gururlu, kendinden emin ve hırslıdır. Onlar liderler için en iyisidir.

Altın/Metal
Son yıllar: 2020, 1950
Altın kaplanlar barışçıldır. Ailelerine çok önem verirler.

KARAKTERİ
Kaplan yılında doğan insanlar, kaplanların kişilik özelliklerine sahip kaplanlardır. Aktif, cesaret ve canlılıkla doludurlar. Genellikle kararlı ama temkinli davranırlar. Aksilikler, direniş veya başarısızlık karşısında hızlı kararlar verirler ve başarılı olana kadar sıfırdan başlamaya isteklidirler.

Büyük bir hırs ve sıra dışı bir macera ruhu ile yetenekli Kaplan, kendi alanlarını açmak ister. Küçük ve hoş olmayan bir işyerinde uzun süre kalmaz. Kariyerlerinde yeteneklerini sergilemek ve daha kolay terfi edebilmek için büyük şirketleri tercih ederler.

Yüksek benlik saygısı ile genellikle bağımsız hareket ederler, meslektaşlarını görmezden gelirler ve onları küçük görürler. Arkadaşlarına sadık olmalarına rağmen, kendi planlarına inatla ve keyfi bir şekilde bağlı oldukları için bazen çok açık sözlüdürler, yeterince sofistike değildirler.

Kaplanların olumlu nitelikleri arasında nazik, maceracı ve hevesli olmak yer alır. Olumsuz nitelikleri, saldırgan, asabi ve endişeli olmayı içerebilir.

ŞANS
Çin zodyak, her burç için belirli sembollerin şanslı olduğunu söyler. Bu, o burçta doğanlar için olduğu kadar o burç yılı boyunca hepimiz için de geçerli olabilir.

Şanslı
Renkler: Mavi, Yeşil
Sayılar: 1, 3, 7
Çiçekler: Erik Çiçeği, Sarı Zambak

Şanssız
Sayılar: 4, 6, 9
Renkler: Beyaz

ERKEK KAPLANLARIN ÖZELLİKLERİ
Erkek kaplanlar enerjik ve hırslıdır. Ayrıca çok agresif ve baskındırlar. Belirledikleri tüm hedeflere ulaşmak için inançlarıyla kendilerine meydan okumayı severler. Sözlerini tutarlar.

Kaplan adamları yeteneklidir. Memnun olmayan bir çalışma ortamında uzun süre kalmaları pek olası değildir. Büyük bir şirkette birkaç yıl çalıştıktan sonra kendi işlerini kurma olasılıkları çok yüksektir.

Erkek kaplanlar sosyalleşmede iyidir. Sakin ve zarif tavırlarıyla insanları kendilerine çekmeleri kolaydır. Kaplan adamları ilişkilerde romantiktir ama aynı zamanda çok baskındır. Partnerlerini kontrol etme eğilimindedirler.

KADIN KAPLANLARIN ÖZELLİKLERİ
Kaplan en güçlü burçlardan biridir. Dişi kaplanlar cesur ve korkusuzdur. İşte liderlik rolü üstlenmekten asla çekinmezler.

Bazı dişi kaplanlar modayı sever. En son moda ve saç stillerine ayak uydurma eğilimindedirler. Alışverişe takıntılıdırlar ve müsrif oldukları düşünülür.

Dişi kaplanlar zeki ama bazen şüphelidir. Aceleci kararlar vermek için küstah görünebilirler. İletişimde iyidirler ve açık fikirlidirler. Özgür olmayı severler.  Ev ve aile yaşamında tatmin olması pek olası değildir (eski Çin kültürü, bir kadının en iyi yerinin evi olduğuna inanır).

AŞK UYUMLULUĞU
Hem kaplan erkekleri hem de kadınları iyi romantik partnerlerdir. Kaplan yılında doğan kadınlar özellikle romantik ilişkiler ararlar.

En uyumlu: At, Köpek
Kaplan ve At'tan oluşan çiftler birbirleri için fedakârlık yapmaya hazırdır. Hayatta aynı hedefleri paylaşacaklar ve birlikte olduklarında daha ilham verici bir şekilde çalışırlar.

Kaplan ve Köpek, ilişkilerini karşılıklı saygı ve destekle doldurur.

En uyumsuz: Yılan
Kaplanlar bağımsız ve çekici, aynı zamanda maceracı ve özgüveni yüksek; Yılanlar ise sakin ve kıskançken, birbirleriyle uyumları zordur.

KAPLAN YILLARINDA DOĞAN ÜNLÜLER
Penelope Cruz, Megan Fox, Lady Gaga, Christopher Lloyd, Stevie Wonder, Martin Short, Jon Bon Jovi, Leonardo DiCaprico, Jon Batiste ve Shawn Mendes... Bu mega yetenekli bir grup!

MODA MARKALARINDAN 2022 KAPLAN YILI'NA ÖZEL KAPSÜL KOLEKSİYONLAR
Kaplan Yılı'nı en sevdiğiniz tasarımcıların Ay Yeni Yılı’na özel parçalarıyla kutlamaya ne dersiniz? Marni, Burberry, Fendi, Gucci ve daha fazlası, Ay Yeni Yılı için sınırlı sayıda üretilen koleksiyonlarda kaplan burcunun gücünü çağrıştırıyor.


Lüks markalar kutlama için kapsül koleksiyonlarını sergilemeye başladı. Cesaret, güven ve hırs niteliklerini sembolize eden Çin burcu kaplan, tasarımcılar tarafından sunulan cesur stillere yansıyor. İyi şans getirmek için kaplan çizgili aksesuarlardan kırmızı süslemeli giysilere, tasarımcıların Ay Yeni Yılı koleksiyonlarına göz atın.


2022 Kaplan Yılı’na özel içeriklerimizi incelemeyi unutmayın.

KAPLAN YILI’NA ÖZEL TASARLANAN 11 SAAT

AY YENİ YILINI KUTLAYAN 21 GÜZELLİK ÜRÜNÜ

MODA DÜNYASININ RADARINDA: KAPLAN YILI

2022 KAPLAN YILI'NA ÖZEL KOLEKSİYONLAR