KARŞINIZDA YENİ iPHONE 11 VE iPHONE 11 PRO MAX

Apple dün, yeni iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max, Apple Watch Series 5 ve yeni iPad tanıtımını yaparak yenilikleri duyurdu. Gelişmiş özelliklerin yanında iphone 11 fiyatları da güncellenmiş görünüyor.

Apple bugün, en iyi akıllı telefonu isteyen kullanıcılara gelişmiş performans sunan yeni profesyonel iPhone serisi, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’i duyurdu. Yeni Super Retina XDR ekran, bugüne kadar bir iPhone’da bulunan en parlak ekran olma özelliğine sahip. 

Yeni üçlü kamera sistemi; Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto kameralarla profesyonel düzeyde bir deneyim sunuyor. Daha geniş görüş alanı ve büyük odak düzlemiyle Ultra Geniş kamera, aksiyon videoları çekmek için harika. iOS 13 ile herkes, döndürme, kırpma, pozlamayı artırma ve videolara anında filtre ekleme imkanını veren güçlü video düzenleme araçlarına erişebiliyor. Tek bakışta görüp uygulaması kolay olan bu ayarlar sayesinde, acemi kullanıcılar bile profesyonel kalitede video projeleri oluşturabiliyor.

Haptic Touch özelliği sayesinde favori uygulamalarıyla hızlı ve kusursuz bir şekilde etkileşime geçebiliyor. Bu özellik, tek bir dokunuşla Kamera uygulamasında selfie çekmek, Takvim uygulamasında bir randevuyu kontrol etmek veya Mail uygulamasındaki mail’lere göz at atmak gibi günlük işler için Ana Ekran’dan kestirmeler sunuyor.

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’te bir akıllı telefonda kullanılan en dayanıklı cam bulunuyor. 30 dakika boyunca 4 metre derinliğe kadar suya dayanabiliyor, kahve ve soda gibi her gün dökülebilecek sıvılara karşı da korunuyor.

iPhone 11 Pro, bir gün içinde iPhone Xs’ten dört saat, iPhone 11 Pro Max ise iPhone Xs Max’ten beş saat daha fazla pil ömrü sunuyor.

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max aralarında yeni gece yeşilinin de yer aldığı dört büyüleyici renkte geliyor. Yeni modeller için ön sipariş 13 Eylül Cuma günü başlayacak. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, 20 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalarda satışa sunulacak. 

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max fiyatları: 64 GB, 256 GB ve 512 GB modelleriyle gece yeşili, uzay grisi, gümüş ve altın renk seçenekleriyle, sırasıyla 999 ABD Doları ve 1099 ABD Doları’ndan başlayarak satışa sunulacak.  

ÇİFT KAMERALI iPHONE 11

iPhone 11 bir akıllı telefonda bulunan en dayanıklı cama sahip. 2 metreye ve 30 dakikaya kadar suya dayanıklılık özelliğiyle IP68 derecesine sahip ve kahve ve gazlı içecek gibi sık kullanılan sıvıların kaza sonucu damlamasına karşı korunuyor. iPhone 11, mor, yeşil, sarı, siyah, beyaz ve PRODUCT(RED) dahil altı yeni muhteşem renk seçeneğiyle geliyor.

iPhone 11 fiyatı: 13 Eylül Cuma gününden itibaren 699 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla ön sipariş verilebilecek ve iPhone 11, 20 Eylül Cuma gününden itibaren ise mağazalarda satışa sunulacak.

APPLE WATCH SERIES 5

Apple, zamanı ve diğer önemli bilgileri bileği kaldırmadan veya ekrana dokunmadan kolayca görmeyi sağlamak için hiç uyumayan yeni Hep Açık Retina ekran özelliğine sahip Apple Watch Series 5’i tanıttı. Yerleşik pusuladan yükseklik göstergesine kadar yeni konum özellikleri kullanıcıların günlerine daha iyi göz atmalarına yardımcı olurken, uluslararası acil arama özelliği sayesinde yaklaşık 150 ülkede acil servisler iPhone yakında olmasa bile doğrudan aranabilecek.  

Apple Watch Series 5, zamanın ve önemli bilgilerin her zaman görünür olmasını sağlayan yenilikçi bir ekrana sahip.Pil ömrünü korumak için, bileğinizi indirdiğinizde ekran soluklaşıyor ve bileğinizi kaldırdığınızda veya dokunduğunuzda ekran tam parlaklığına geri dönüyor.

Apple Watch Nike, klasik Nike Windrunner ceket tasarımından esinlenen yeni bir saat kadranı, Nike Spor Kordonunun yeni renkleri ve reflektif Nike Spor Loop ile geliyor. Apple Watch Hermès, geçtiğimiz sonbaharın popüler renk bloklu kayışın şimdi yeni Della Cavalleria baskılı bir güncel versiyonunu özel Hermès gradyanlı saat kadranının tamamen siyah bir versiyonu gibi çok sayıda yeni stil sunuyor. 

EN POPÜLER iPAD'İN YENİ MODELİ 

Yeni iPad, muhteşem 10.2 inç Retina ekranın yanı sıra Apple Pencil desteği, gelişmiş kameralar ve sensörler, benzersiz taşınabilirlik ve bağlantı özellikleri, kullanım kolaylığı ve tüm gün süren muhteşem pil ömrü gibi en son inovasyonlarla birlikte geliyor. En popüler ve en uygun fiyatlı iPad’e daha geniş bir ekran alanı ve tam boy Smart Keyboard desteği getiren yeni yedinci nesil iPad, yaklaşık 450 gram ağırlığında. Aygıt, tüm Apple ürünlerinde kullanılan alüminyumla aynı sağlamlığa, dayanıklılığa ve göz alıcı dış yüzeye sahip yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilen bir kasayla birlikte ilk kez geliyor. 

Yeni yedinci nesil iPad fiyatı: 32 GB ve 128 GB modellerinde gümüş, uzay grisi ve altın renk seçenekleriyle, 329-  459 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

APPLE'DAN SAĞLIK KONUSUNDA ÇIĞIR AÇAN ÜÇ ÇALIŞMA: 

Apple, önde gelen akademi ve araştırma kurumlarıyla işbirliği içinde, şimdiye dek sağlanan katılımcı sayısından daha fazlasına erişebilecek benzeri görülmemiş üç tıbbi çalışmayı duyurdu. Bu çalışmalar; akademik tıbbi kurumlar, sağlık örgütleri ve kullanıcıların günlük yaşamlarının parçası haline getirdikleri Apple ürünlerini bir araya getirerek tıbbi araştırmaları yapma yöntemlerini demokratikleştiren yeni Research uygulamasında bulunabilecek. Katılımcılar tıp alanındaki potansiyel keşiflere katkıda bulunacak ve yeni nesil inovatif sağlık ürünlerinin oluşturulmasına yardım edecekler.

Çalışma kapsamında ele alınan konular: 

  • Apple Kadın Sağlığı Çalışması: Apple, Harvard T.H. Chan Halk Sağlığı Fakültesi ve Ulusal Çevre Sağlığı Bilimleri Enstitüsü  (NIH’s) işbirliğiyle, regl döngülerine ve jinekolojik durumlara odaklanan bu ölçekteki ilk uzun vadeli çalışmayı başlattı. Bu çalışma, polikistik over sendromu (PCOS), infertilite, osteoporoz, gebelik ve menopoza geçiş dönemi gibi durumların incelenmesi ve risk değerlendirmesi için bilgi sağlıyor. 
  • Apple Kalp ve Hareket Çalışması: Apple, sağlıklı hareket ve iyileştirilmiş kalp damar sağlığını desteklemek için kalp atış hızı ile yürüyüş temposu, uçağa binmek, merdiven çıkmak gibi hareketlilik sinyallerinin hastaneye kaldırılma, düşme, kalp sağlığı ve yaşam kalitesiyle ilişkisini inceleyen kapsamlı bir çalışma için Brigham Young Üniversitesi, Kadın Hastalıkları Hastanesi ve Amerikan Kalp Derneği ile birlikte çalışıyor.
  • Apple İşitme Çalışması: Apple, Dünya Sağlık Örgütü ve Michigan Üniversitesi ile birlikte işitme sağlığını etkileyen faktörleri araştırıyor. Apple İşitme Sağlığı Çalışması, günlük olarak sese maruz kalmanın işitmeyi nasıl etkilediğini anlamak için zamana yayılan şekilde veri toplaması bakımından benzersiz bir çalışma. Çalışma verileri Güvenli Dinleme inisiyatifine yönelik bir katkı olarak Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile paylaşılacak.