KENAN DOĞULU’DAN “BUMAYA” UZAMSAL SES VERSİYONUYLA APPLE MUSİC’TE!

Türkiye’nin ilk Dolby Atmos destekli Uzamsal Ses şarkılarından Kenan Doğulu’dan Bumaya, Apple Music üzerinden dinlenebilecek.

Türkiye’nin Uzamsal Ses Dolby Atmos ile mikslenmiş ilk şarkılarından olma özelliğini taşıyan Kenan Doğulu’dan Bumaya müzikseverle buluşuyor. Sözleri ve müziği Kenan Doğulu, Ozan Bayraşa, Umur Dorma ve Onurr'a ait olan ve Ozan Bayraşa’nın aranjesini yaptığı şarkının miks ve mastering’i ise Emre Kıral imzasını taşıyor. Afro beat tarzındaki hareketli ve enerjik şarkı, taşıdığı etnik öğeler ve dünya müziğinden esintiler ile radyoların ve kulüplerin vazgeçilmezleri arasına girmeye aday. Perküsif elementler, modern vokal aranjmanı ve müzikal zenginliğiyle sadece ülkemizde değil dünyanın çesitli yerlerindeki Kenan Doğulu dinleyicileri tarafından heyecanla karşılanacak.

Dolby Atmos'un, stereo sese kıyasla oldukça yenilikçi, çok daha gerçekçi olduğunu belirten Kenan Doğulu, müzikal üretim sürecimiz başta olmak üzere her aşamada kendilerini son derece heyecanlandıran bir deneyim olduğunu söylüyor.

Kenan Doğulu: "Eminim ki yeni teknolojileri takip eden ve yeniliklere uyum sağlayabilmek için çaba sarf eden tüm dünya müzisyenlerini aynı şekilde etkileyecektir. Bu deneyimi tam olarak yaşayabilmek için her müzisyenin şarkıları Dolby Atmos teknik gerekliliklerinin sağlandığı bir sistemle dinlemesini tavsiye ediyorum. Dolby Atmos'un farkını duyanları bu yeni imkânlar sayesinde yeni müzikler üretmeye teşvik edeceğine ve müzik üretimini zenginleştireceğine inanıyorum."


Apple Music'te Dolby Atmos tarafından desteklenen Uzamsal Ses, Bumaya'nın dinleme deneyimini yeni zirvelere taşıyor. Şarkıya Apple Music’ten ulaşabilirsiniz.

Apple, Dolby Atmos destekli Uzamsal Ses teknolojisini bu sene Haziran ayında Apple Music’e getirdi. Devrim niteliğinde etkileyici bir ses deneyimi sunan Dolby Atmos, sanatçıların müziği her yönden gelecek biçimde hazırlamasına olanak veriyor.

Daha fazla Uzamsal Ses deneyimi için Apple Music’teki “Uzamsal Ses:Hit’ler” çalma listesini dinleyebilirsiniz. Unutulmaz müzikleri daha önce hiç duymadığınız gibi dinlemek için listeye buradan ulaşabilirsiniz. Bu deneyime AirPods, AirPods Pro, AirPods Max, BeatsX, Beats Solo3, Beats Studio3, Powerbeats3, Beats Flex, Powerbeats Pro ve Beats Solo Pro cihazlarınızla ulaşabilirsiniz.