KIEHL’S VE KORUNCUK VAKFI, KIZ ÇOCUKLARI İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR!

“Çocuklara İyi Gelecek” projesi, depremden etkilenen 10-18 yaş aralığındaki kız çocuklarının eğitim, barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması adına değerli adımlar atıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Haziran 2023
KIEHL’S VE KORUNCUK VAKFI, KIZ ÇOCUKLARI İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR!

1851 yılında New York’ta kurulan eczane kökenli, gücünü doğa ve bilimden alan cilt bakım markası Kiehl’s, geliştirdiği koruyucu ve iyileştirici modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarına destek olan Koruncuk Vakfı ile ikinci kez ‘Çocuklara İyi Gelecek’ projesi kapsamında bir araya geldi. ‘Çocuklara İyi Gelecek’ projesi 5 Haziran Pazartesi günü MOMO Bebeköy’de keyifli bir davet ile tanıtıldı.L’Oréal Luxe Genel Müdürü Ufuk Batur, Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Av. Dr. Z. Figen Samuray, Kiehl’s Türkiye Marka Müdürü Merve Salihoğlu, Kiehl’s marka yüzü Burcu Biricik ve illüstratör Robin Yayla’nın katılımı ile gerçekleşen davete moda ve cemiyet hayatından Jülide Berkman, Şule Argüder, Arzu Kunt, İlkem Öztürk, Ebru Altay, Burcu Şendir, Ezgi Kamadan, Eliz Fındık, Pınar Haciarifoğlu, Arzu Özal, Aysun Yıldız Güngör gibi isimler katıldı. Davette kız çocuklarının geleceği için atılan adımlar konuşuldu ve illüstrator Robin Yayla’nın ‘Çocuklara İyi Gelecek’ projesi için hayata geçirdiği illüstrasyonlar keşfedildi.

Kiehl’s, Koruncuk Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Çocuklara İyi Gelecek’ projesi ile depremden etkilenen 10-18 yaş aralığındaki kız çocuklarının eğitim, barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması adına değerli adımlar atıyor. İlk adım olarak, Koruncuk Vakfı tarafından hem Koruncukköylerde hem de ailesi yanında desteklenen kız çocuklarının eğitim ve temel ihtiyaç masraflarına nakdi yardım ile destek olan Kiehl’s, Koruncuk Vakfı’yla olan bu birlikteliğin ve dayanışmanın faydasını maksimuma çıkarmak adına dijital illüstrasyonları ile tanınan illüstratör Robin Yayla ile yeni bir iş birliğine imza attı.Oldukça bilindik mimari yapılara, şehirlere ve müzelere yeni yorumlar getiren illüstratör Robin Yayla, ‘Çocuklara İyi Gelecek’ projesi adına Kiehl’s ve Koruncuk Vakfı ile buluştu. Eserlerinde mimari yapıları farklı bir bakış açısıyla görünür kılan Robin Yayla, kız çocuklarının aydınlık ve güvenli bir geleceğe sahip olması gerektiğine inanılan ilhamla, iki farklıillüstrasyon hayata geçirdi.

Kız çocuklarımıza daha iyi ve güvenli bir gelecek sağlama yolunda farkındalık yaratacağına inanılan ‘Çocuklara İyi Gelecek’ projesi kapsamında Robin Yayla’nın hayata geçirdiği eserler ile üretilen bez çantalar seçili Kiehl’s mağazaları ve kiehls.com.tr üzerinden 19 Haziran haftası arasında satışta olacak. Bu satıştan elde edilen tüm gelir ise Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen depremden etkilenmiş ortaokul ve ortaöğretim(lise) seviyesindeki kız çocuklarına katkı sağlamak amacıyla Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.