LES BENJAMINS İLKBAHAR YAZ 2024

Les Benjamins, yelkenlilerden ilham alan yeni İlkbahar/Yaz 24 'Kısmet Voyage East to West' koleksiyonunu tanıttı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Haziran 2023
LES BENJAMINS İLKBAHAR YAZ 2024

İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası LES BENJAMINS’in İlkbahar Yaz 2024 koleksiyonu 'Kısmet Voyage East to West', Paris Erkek Moda Haftası kapsamında tanıtıldı. Markanın kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın’ın ilhamını Türkiye’nin zengin kültür mirasından aldığı koleksiyon, rahatlık, fütürizm ve işlevselliği bir araya getirerek zorlayan bir çeşitlilik yaratıyor.

'Kısmet Voyage East to West' (Doğu'dan Batı'ya Kısmet Yolculuğu) adını taşıyan yeni koleksiyon yelkenli gemiyle dünyayı dolaşan ilk Türk amatör denizci Sadun Boro'ya övgüde bulunuyor. Sadun Boro’nun yolculuğundan esinlenerek adını çok sevdiği yelkenli teknesi 'Kısmet-Fortune’dan alan Les Benjamins İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonu, ünlü denizcinin yüksek performansı, güçlü yelken kabiliyeti ve en iyisi olma çabasını yansıtıyor.

Tıpkı Boro'nun efsanevi yolculuğu gibi, Les Benjamins'in yeni koleksiyonu da Doğu'dan Batı'ya dünya turu yapıyor ve giyenleri yarışın başlangıcından beklenen final ödül törenine kadar benzersiz bir yolculuğa çıkarıyor. Koleksiyon, avangart parçalarla denizcilikle ilgili detayları ve dikişleri birleştiren bir dizi öğe içeriyor, gelecekçi dokunuşları yıpranmış, nostaljik bir estetikle harmanlıyor.

İki parçaya ayrılan koleksiyonunun ilk bölümünde yelkenin kendisinden ilham alan tasarımlarda hafif naylon kumaşlar, yıpranmış deriler, denim tonları ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılıyor. Halat detayları, el yapımı makrome ve modern kesimlerin bulunduğu koleksiyonun ilham kaynakları arasında vintage yağlı boya afişleri ve yelken işe alım reklamları olması koleksiyona eğlenceli ve ilgi çekici bir ruh katmış oluyor.

İpek, terzilik kumaşları ve yapılandırılmış şekillerin yer verildiği Kısmet Voyage East to West'in ikinci bölümü ise efsanevi yelkenlilerin yıldızlı ihtişamına bir övgü niteliğinde tasarlandı. Özel dikim takımlar ve çok katmanlı siluetler koleksiyonu dengeleyerek, canlı renk paleti deniz hayatının ve okyanusun kendisinin zengin dünyasına gönderme yapıyor.  Sadun Boro ve onun kişisel terzilik ve moda tutkusundan ilham alan tasarımlarda 60’ların serif tasarımları gibi nostaljik yazı tipleri ve Morse kodundan ilham alan etkili baskılar bulunuyor. Gelişmiş, dokuma etiketler, metal marka öğeleri ve Les Benjamins’in imza üç renkli baskılarına da koleksiyon boyunca yer veriliyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.