LEVI'S İLHAM VEREN ATÖLYELERİ İLE CAPPADOX'TA

Müzik, çağdaş sanat, gastronominin Kapadokya’nın büyülü atmosferinde buluştuğu Cappadox Festivali’nde bu yıl sanatla bütünleşen yaratıcı atölyeleriyle Levi’s da var.

Kapadokya’nın doğasından ve sosyo kültürel zenginliğinden ilham alan ve bu yıl dördüncü kez düzenlenen Cappadox Festivali’nde etkinliklerin yanı sıra, kreatif aktiviteler de ön planda.

Levi’s da Cappadox’un kendine özgü festival ruhundan ilham alan atölyeleriyle denim’e farklı bir boyut getiriyor ve kreatif uygulamaları kıyafetlere yansıtıyor.

 15-16-17 Haziran boyunca, Cappadox Pazar Alanı’ndaki Levi’s standında bulunan Tailor Shop, kendi Levi’s ürünlerini getirenlere ücretsiz kişiselleştirme hizmeti veriyor. Levi’s terzisinin rengarenk boyaları, yaka iğneleri, yamaları ve iplikleri festival coşkusuna eşlik ediyor. Üç gün boyunca Cappadox Atölye Alanı’nda devam edecek Levi’s etkinliklerine ise, Cappadox’un uygulamasından ücretsiz olarak katılmak mümkün. 15 Haziran Cuma günü denim pantolonlardan yaptığı heykeller, portreler ve tablolarıyla dikkat çeken Deniz Sağdıç’ın baskı ve eskitme atölyesinde festival katılımcıları bu tekniklerle Levi’s etiketli denim şort ve ceketleri birer sanat eserine çevirme imkanı buluyor. 16-17 Haziran tarihlerinde ise, el yapımı baskı ve tasarım ürünlerin yanı sıra, indigo boyama konusunda uzman olan grafik sanatçısı Celia Geraedts tarafından Amsterdam’da kurulan Blue Print, Cappadox katılımcılarıyla birlikte geleneksel el sanatlarını güncel bir şekilde kullanarak tişört, bandana ve şallara farklı bir indigo boyama dokunuşu yapacak.  .