ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

LIERAC, KADINA KARŞI ŞİDDETİ BİRLİKTE YOK ETMEK İÇİN ADIM ATIYOR

Değişimin Rengi Projesi ile Lierac, “Şiddet bir mum gibi yansın ve kül olup bitsin!” diyor.

Güzelliğe ve kadına adanan 40 yıllık tecrübesi ile Lierac, Değişimin Rengi Projesi ile kadına karşı şiddeti hedef alan anlamlı bir proje hayata geçirdi. Tüm geliri Mor Çatı derneğine bağışlanacak olan projenin hikâyesini anlatan film, geçtiğimiz günlerde Lierac’ın sosyal medya hesabında ve Youtube kanalında yayına girdi.

Değişimin Rengi Projesi, gerçek şiddet haberlerinin görüntüleri karşısında kadınların yaşadıkları duyguların yapay zekâ ile analiz edilmesiyle ortaya çıktı. Bir grup kadına, ülkemizde yaşanan kadına yönelik şiddetin gerçek haber görüntülerini izleten Lierac, kadınların tepkilerini kayda aldı ve onların şiddet karşısında gösterdikleri tepkileri ve duyguları yapay zekâ yardımıyla analiz ederek renk karşılıklarını belirledi.

Tüm bu renklerin birleşimindense ‘Değişimin Rengi’ ortaya çıktı. O renk bir kadın girişimci tarafından mumlara dönüştürüldü ve tüm geliri Mor Çatı’ya bağışlanmak üzere Trendyol’da satışa sunuldu.

Tüm süreci Burcu Kara’nın seslendirmesi ile filme döken Lierac, şiddetin insanlara hissettirdiği duyguları anlamaya çalışan ve bu hisleri ortaya çıkartarak yok etmeyi hedefleyen Değişimin Rengi Projesi ile toplumsal bir farkındalık yaratmayı hedefliyor.

“Şiddet bir mum gibi yansın ve kül olup bitsin!” mesajını benimseyen Değişimin Rengi projesinin bir parçası olan ve sessiz kalmayan herkese teşekkür ediyor.