"LIMITED EDITION" CITROËN C3 ELLE İLE STİL YOLCULUĞUNUZ YENİDEN TANIMLANIYOR!

İdil Yazar ve Citroën C3 ELLE ile unutulmaz bir yolculukta buluştuk.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 23 Ağustos 2023

Uzun yolda olmayı seviyor. Şehirdeki trafik için de “artık hayatımızın parçası” diyor. Kendısını zaten YouTube ve sosyal medya paylaşımlarından tanıyoruz

Ancak birini en iyi yolda tanırsın demişler. Influencer/ yemek eleştirmeni/yazar İdil Yazar ile, “LIMITED EDITION”, ELLE dergisi ile işbirliğinin sonucu, şık ve stil sahibi (ve tabii ki konforlu) Citroën C3 ELLE, unutulmaz bir yolculukta buluştuk.

Meğer o sadece nefis yemek tariflerini değil, yolda olmayı da çok seviyormuş. Aslında çok seyahat ettiğini zaten biliyoruz ancak bir otomobilde de imza attığı her işte olduğu kadar titiz ve dikkatli mi? En çok neyi önemser ve nasıl yol alır. İdil Yazar’a hepsini sorduk. Cevaplardan anladığım kadarıyla o iyi, eğlenceli ve yanında sağlıklı atıştırmalıkları eksik olmayan ideal yol arkadaşı.

Bir otomobilde ilk dikkatinizi çeken nedir? Satın alacaksanız neler olmazsa olmaz, neler artılar?

İlk dikkatimi çeken tasarımıdır. İyi bir sürüş performansı, rahat koltuklar, doğaya duyarlı yaklaşım benim için olmazsa olmaz. Güzel bir renk, geniş aynalar, geniş bagaj alanı ve iyi bir müzik sistemi de benim için nefis artılar olur. 

Otomobilin renk ve tasarımı, iç ve dış detaylar da sizin için önemli mi? 

Evet, çok! Tasarımını beğendiğim, içinde kendimi iyi hissettiğim bir otomobili kullanmak benim için önemlidir.

Genel olarak otomobil kullanmayı seviyor musunuz? Trafik sıkıştığında stres olmamak için çözümünüz nedir?

Otomobil kullanmayı seviyorum. Şehirde trafik hayatımızın bir parçası. Onu kabullenip, zamanı trafiğe göre ayarlamak, elimin altında dinleyebileceğim podcast ve kitapların olması beni rahatlatıyor. Arabada oğlum ya da sevdiklerim varsa, sohbete odaklanıyorum. Arabada mutlaka atıştırmalık ve su bulunduruyorum.

Şehirde otomobil kullanmak mı yoksa uzun yolda olmak mı? 

Uzun yolda olmayı daha çok seviyorum. Hatta hayatta en sevdiğim şeylerden biri uzun yolda olmak. Bana göre en muhteşem tatil. Roadtrip’ler bana çok meditatif geliyor. Sevdiğim müzik ya da podcast açıp uzun uzun araba kullanmak, hayata mola vermek gibi. Bir de özellikle doğası güzel bir yoldaysam. Türkiye’de Dalaman - Kaş hattı gibi. Fransa ve Amerika da bunun için muhteşem.

Uzun seyahate hazırlanırken neler yaparsınız? Yanınıza neler alırsınız, ne giyersiniz? Uzun yol stiliniz var mı?

Rahatlık benim için hep çok önemli, uzun yolda daha da önemli. İçinde rahat ettiğim bir-iki takım ya da tulum uzun yol için bana ideal geliyor. Eğer yaz aylarındaysa arabada kolay erişebileceğim mayo ve peştemalim mutlaka olur. Yol üzerinde karşıma çıkan sürpriz plajları kaçırmam. Yanımda mutlaka kahvem, su, soğuk çayım olur. Hurma, muz, ceviz gibi enerji veren ve de tok tutan atıştırmalıklar da eksik olmaz, keyfime keyif katar. 

Citroen C3 ELLE deneyiminiz hakkında neler söyleyebilirsiniz? En hoşunuza giden özellikler neler oldu?

Citroen C3 ELLE’i zarif ve feminen buldum. Aynı zamanda şehrin hızlı dinamiğine uygun, rahat ve göze de hitap eden bir otomobil. Günümüzün hızlı şartlarına uygun, zamansız bir model diyebilirim.

Citroën, ELLE ile olan macerasına yeni C3 ELLE adındaki sınırlı özel seri ile devam ediyor. Citroen C3 ELLE’in çekimde size eşlik eden bu özel versiyonu, ELLE Dergisi’nin 21 Kasım 1945 tarihinde yayınlanan ilk sayısına atıfta bulunuyor. Siz de fark etmişsinizdir; siyah şerit üzerine beyaz harflerle “1945’ten Beri ve Sonsuza Dek” imzası var. Fransız kültürünü, yaşam tarzını ve modaya bakış açısını sever misiniz, bu araçta izlerini gördünüz mü? 

Citroen C3 ELLE’i zamansız buldum, bu açıdan Fransız kültürü ile çok örtüştürdüm. Aynı zamanda doğal bir şıklığı ve cool’luğu var. Üzerinde ELLE yazması benim çok hoşuma gitti.

Kişiselleştirme, stilimiz için önemli bir anahtar. Citroën C3 ELLE’in de hem dışında hem içerisinde kişiselleştirilmiş pek çok özellik var. Sizin dikkatinizi çekenler neler oldu?

Yazılar çok hoşuma gitti. Aynı zamanda döşemelerdeki detayları da çok beğendim.

Uçak yerine otomobille gidecek olsanız, ilk nereye ve kimlerle gitmek istersiniz?

Oğlum Ali’yle, Akdeniz kıyıları, örneğin Provence’da keyifli bir otomobil seyahatine hiç hayır demem.

Uzun mesafeli otomobil yolculuğuna çıkacağınız zaman planlama yapar mısınız, yani rotayı seçmek, nerelerde duracağınızı bilmek yoksa spontane mi davranırsınız?

Ana hatlarıyla planlama yaparım ancak yolda karşıma çıkan sürprizlere de çok açığımdır. Şehirde ve çalışma hayatında çok planlıyım, tatillerde kendimi akışa bırakmak yeni yeni öğrendiğim ve çok hoşuma giden bir şey. Yola çıkıp, akşam kalacağım yeri son dakika bulmak, canımın çektiği yerde, istediğim kadar kalmak çok keyifli. Sanıyorum roadtrip’leri bu kadar sevmemin bir nedeni de bu. 

Otomobil kullanırken radyo mu yoksa özellikle belirli bir albüm mü dinlersiniz?

Genelde Spotify’da kaydettiğim listeleri dinlerim. Podcast ve kitap dinlemeyi de severim. Zaman zaman da bir şarkı açar, gerisini Spotify’a bırakırım. ‘Bu şarkı benim olsun, sonraki sana gelsin’ oyununa, özellikle uzun otomobil seyahatlerinde, ba-yı-lı-rım!

Sizin için otomobilde en önemli konfor kriteri nedir ya da konfor mu tasarım mı öncelikli? 

Profesyonel hayatımdaki mottom, aslına bakarsanız hayatımın her alanında geçerli: içeriğin kalitesi önceliğim olmakla birlikte, nasıl servis edildiği bir o kadar önemli. Dolayısıyla tasarımı elbette önemsiyorum, ilk dikkatim tasarımda oluyor fakat bu iki kriteri değerlendirirken, önceliğim her zaman konfor! Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.