LOUIS VUITTON'DAN BAĞIMSIZ YARATICILAR İÇİN SAAT ÖDÜLÜ

Louis Vuitton, zaman kavramıyla oynayanları ödüllendiriyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Kasım 2022
LOUIS VUITTON'DAN BAĞIMSIZ YARATICILAR İÇİN SAAT ÖDÜLÜ

Louis Vuitton Saat Ödülü, cesur vizyonu ve bağımsız düşünceyi takdir etmesiyle saat ustaları için bir ödülden daha fazlasını temsil ediyor. Ana meydan okuyanları ve zamanın sınırlarına baş kaldıranları onurlandırıyor.

İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan La Fabrqiue du Temps Louis Vuitton tarafından düzenlenen ödül, saat ustasının inovasyon tutkusu ve süregelen mükemmellik arayışının doğasında bulunan değerler üzerine kurulu. Bu girişim aracılığıyla La Fabrique du Temps Louis Vuitton, bağımsız saatçilik endüstrisinin yaratıcı yeteneğini, zanaat bilgisini ve cesaretini kutlamayı, zanaatkarları ve girişimcileri desteklemeyi, teşvik etmeyi ve gelecek nesillere eşlik etmeyi amaçlıyor.

La Fabrique du Temps Louis Vuitton, saat işçiliğine benzersiz yaklaşım şeklini koruyor ve bağımsız bir üretici gibi çalışmaya devam ediyor. Inovasyon, cüretkarlık ve zanatkarlık üzerine inşa edilen La Fabrique du Temps Louis Vuitton, olağanüstü saatleri baştan sona tek tek hayata geçiren uzman saat üreticilerinde oluşan bir ekip tarafından yönetiliyor.  

Louis Vuitton, başvuruları değerlendirmek için saat üretiminde inovasyon ve yaratıcılık için aynı tutkuyu paylaşan endüstri uzmanlarından oluşan 50 kişilik bir komite oluşturdu. Komitede bu alanda uzmanlaşmış gazeteciler ve ustalar, zanaatkarlar, sanatçılar ve koleksiyonerler yer alıyor

Adaylar, Louis Vuitton Saat Ödülü’ne özel düzenlenen web sitesinden çevrimiçi olarak kayıt yapabilir ve yaratıcı projelerini 2023 itibariyle Mayıs 2023'ün sonuna kadar gönderebilirler.

Eylül 2023'te, Louis Vuitton organizatörleri ile uluslararası ve bağımsız saat uzmanlarından oluşan bir heyet, yirmi yarı finalistten oluşan son eleme listesini yayınlayacak.

Aralık 2023'te uzman komitenin seçeceği beş finalist için kriterler: Tasarım, Yaratıcılık, İnovasyon, İşçilik ve Teknik güçlük. Ayrıca final turunu gerçekleştirmek için kendi aralarında beş üyeden oluşan bir Jüri belirleyecekler.

Ocak 2024'te, Louis Vuitton Bağımsız Yaratıcılar için Saat Ödülü’nün beş finalistinin tamamı Paris'teki Jüri tarafından değerlendirilecek. Kazanan, Louis Vuitton'un ev sahipliği yaptığı finalistlerin şerefine düzenlenen özel bir davette açıklanacak.

Louis Vuitton Bağımsız Yaratıcılar için Saat Ödülü’nün kazananı, hibenin yanı sıra La Fabrique du Temps Louis Vuitton tarafından yaratıcı projelerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir yıllık mentorluk ile ödüllendirilecek. Bu proje özelindeki bir ekip, yarışmanın kazananını, iletişim, telif hakları ve kurumsal hukukun yanı sıra pazarlama, endüstriyel strateji ve finansal marka yönetimi de dahil olmak üzere birçok yönden destekleyecek. 

Daha fazla detay için lütfen www.louisvuittonwatchprize.com adresini ziyaret edin. 

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.