LOUIS VUITTON'DAN YENİ MUM KOLEKSİYONU

Kurulduğu günden bu yana Louis Vuitton’un kalbi olan seyahat, Maison’un tüm ürünlerinde olduğu gibi bu kez de koku kreasyonlarına ilham oluyor.

Sonsuz bir merak ve keşif hissinin yarattığı dünyayı fethetme duygusu Master Parfümör Jacques Cavallier Belletrud’u bu kez bambaşka ilhamların peşine sürüklüyor.

2016 yılında Louis Vuitton’un ilk kadın parfüm koleksiyonunu yaratan, 2018 yılında da erkek parfümlerini sunan parfüm duayeni bu kez evleri bambaşka ambiyanslara büründürecek dört farklı mumla koku serüvenini bir üst mertebeye taşıyor.

GÖÇEBE RUHLU SERAMİKLERLouis Vuitton’un ilk sandıklarının yaratılmasından bu yana farklı yerlere yapılan yolculuklar, Maison'un giyimden parfüm koleksiyonlarına kadar her bir ürününün değişmez ilham kaynağı oldu. Marc Newson da, Louis Vuitton’un ilk mum koleksiyonu için bu tutkuyu dikkate alarak mumların tasarımını yaptı. El yapımı dökme seramikler mum kaplarının her birinin benzersiz bir formda olmasını sağlıyor. Hareket kolaylığı düşünülerek eklenen kulplarda Maison’un simge materyali, natürel deri göze çarpıyor. Aynen Louis Vuitton’un çantalarında olduğu gibi, mumların natürel deri kulplarında el dikişi detaylar bulunuyor ve metal perçinlerle seramiğe sağlam bir şekilde tutturuluyor. Mumların üzerinde yer alan altın rengi kapak aynı zamanda şık bir baz olarak da kullanılıyor.  Fransa’nın Grasse kasabasında üretilen mis kokulu mumların her birinin kokusuna göre farklı renkte, zanaatkarların incecik fırçalarla elde boyadıkları fitilleri bulunuyor.  Mumun saf ve mat beyaz formu, altın kaplama kapağın ışıltısı ve natürel derinin sıcaklığıyla tatlı bir kontrast oluşturuyor. Tıpkı seyahatlerden alınan hatıra ürünleri gördüğümüz an o özel yerlere, anılara gitmemiz gibi, Louis Vuitton seramik mumlar da evde çok özel bir etkisi olması için tasarlandı
Jacques Cavallier Belletrud, ilk dört mumunu yaratırken dışarıdaki müthiş manzaraların canlandırıcı enerjisiyle evdeki konfora olan ihtiyacın etkileşimini buluşturabilmek için sınırları zorladı. Doğadaki o nefis kokuyu yakalamak istercesine, her bir Louis Vuitton mumunu pencereleri dünyaya açık bir ev ya da dışarıdan gelip içeri dolan şiirsel bir esinti gibi hayal etti. Master Parfümör’ün her bir yaratımı, adeta seyahat sırasında keşfedilen manzaraların resmini yapıyor. Bahçedeki ilk goncaların kokusu, pamuk gibi bulutların arasında batan ılık ada güneşi, ormanda yürürken kıyafetlerinize takılan kavruk çalılar, şöminede yanan ateşin yansıması eşliğinde yere düşüşünü izlediğimiz kar tanelerinin büyüsü… Zamanın içindeki enstantaneleri yakalarcasına bir araya getirilen kokular sayesinde, mumları her yaktığımızda o ana gitmemiz kaçınılmaz.
.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.