LÜKS MUM KATEGORİSİNDE YENİ MARKA: ALEXANDER MCQUEEN

McQueen, dekorasyon sektörüne gireceğinin işaretini mi veriyor?

Buse Saray BUSE SARAY 27 Haziran 2023
LÜKS MUM KATEGORİSİNDE YENİ MARKA: ALEXANDER MCQUEEN

Britanyalı moda evi, hazır giyim, aksesuarlar ve parfümlerinin yanı sıra ev kokularını da sunmaya başlıyor. Ve mumlar, ev eşyaları alanına girmek için suları test etmek isteyen her marka için doğal ve genellikle ilk adımdır.Mum koleksiyonu, Ghost Flower, Pagan Rose ve Savage Bloom olmak üzere üç farklı koku içeriyor. Markaya göre, kokular ilhamını "ışık ve karanlık; yenilik ve gelenek; güç ve kırılganlık" gibi birbirine zıt fikirlerden almış.

Her bir mum farklı bir parfümcü tarafından hayal edildi; McQueen kodlarını bir kokuya dönüştürmekle görevlendirildiler ve markanın hikaye anlatımının merkezinde yer aldığı podyum koleksiyonlarına hafif selamlar verildi.

Mumlar, yumurta şeklinde tasarlanmış olup, siyah lakerli camdan yapılmış bir kap içinde sunuluyor. Üç farklı kapak seçeneği bulunuyor: gümüş metal, antika koyu metal ve antika altın. Ayrıca mumlar, geri dönüştürülebilir ahşap bir kasa içinde sunuluyor.
Tüm mumlar, daha temiz bir yanma için siyah mineral balmumu ve kanola balmumu karışımından yapılmış. Her bir mumun fiyatı 295 pound olarak belirlenmiş.

Savage Bloom'da safran, sümbülteber ve ud notaları yer alırken; Ghost Flower'da taze frezya ve yasemin çiçeği ile topraksı paçuli kullanılmış. Pagan Rose'da ise yabani gül, konyak ve turba yosunu kullanılmış.

Mumlar, seçili McQueen mağazalarında ve alexandermcqueen.com üzerinden çevrimiçi olarak satışa sunulacak.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.