LVMH PARİS’TE BİR EĞLENCE PARKI AÇIYOR

Marc Jacobs ve Louis Vuitton gibi birçok ünlü markanın şirketi LVMH 19. Yüzyılın buharlı makinalarından ilham alan bir tema parkı inşa ediyor.

Çocukken bir eğlence parkına gittiğinizdeki heyecanı hatırlayın, şimdi ise bu heyecanı yetişkinken yaşayabileceğinizi düşünün! Çizgi film karakterleri ve peluşlar ile dolu lunaparkları unutun, uluslararası moda devi LVMH yetişkinler için Paris’te olağanüstü bir eğlence parkı inşa ediyor.

LVMH, Paris’in 157 yaşında ve 18 hektar olan Jardin d’Acclimatation’ı alarak $70 milyona bir tema parkı inşa etmek için izin aldı. Ne yazık ki Marc Jacobs ilhamlı dönme dolapları veya Fendi desenli korku evleri olmayacak. Açıklamalara göre bu tema parkı haute-couture yerine 19. Yüzyılın buhar makinelerinden ilham alacak. LVMH’in tema parkı çok da moda dolu bir yer olmayacak olsa da şirket 1980’den beri Jardin d’Acclimatation’ın bakımını üstleniyor. 

17 yeni roller-coaster ve eğlence makinası inşa ederek Fransa’nın Disneyland Paris’ten sonra ikinci en büyük tema parkı olmayı hedefleyen LVMH’in bu tema parkını 4 Eylül 2018’den 1 Mayıs 2018’e kadar sürecek.
.