NEW YORK'TAN İLHAM ALAN KOLEKSİYON: HARRY WISNTON AVENUE CLASSIC AURORA

Avenue Classic Aurora, ışıltılı pırlantaları ve renkli safirleriyle New York’un eşi benzeri olmayan görkemini yansıtıyor.

Harry Winston 1932’de mücevher imparatorluğunu kurduğunda, Art Deco stili en canlı dönemini yaşamaktaydı. Bu dönemin modern stilinden esinlenen Avenue Classic Aurora, New York şehrinin hiç sönmeyen titrek ışıklarına benzeyen pırlanta ve safirlerle bezenmiş şık dikdörtgen bir kasaya sahip. 

Harry Winston’ın 2018 yılı için belirlediği renk temasına uygun olarak Avenue Classic Aurora tasarımları da 12 baget kesim pembe veya mavi safirle bezeli. Her ne kadar Art Deco, dönemin filmleri ve fotoğraflarının da etkisiyle daha çok siyah-beyaz renk şemasını kullanmasıyla bilinse de, renk kullanımı da bu stilin önemli bir unsuru. 


18 karat beyaz ve pembe altın kasa alternatifleriyle sunulan Avenue Classic Aurora, dinamizm ile geometriyi dengeleyen bir saat yaratmak üzere farklı boylarda, kesimlerde ve renklerde taşları bir arada sunuyor. 

Kasanın yanlarında, üçgen biçimli motife alan sunmak için ortaya doğru daralan 50 adet yuvarlak kesim pırlanta yer alıyor. Kasanın iki ucunda ikonik Avenue Koleksiyonu’nun kemerleri, geniş mavi veya pembe baget kesim safirlerle vurgulanıyor.. Avenue Koleksiyonu’nun tüm saatlerinde olduğu gibi, altın kasa ve kadranı koruyan safir kristal, bileğin doğal kıvrımına uygun biçimde hafif kavisli. 

Avenue Classic Aurora, rahat kullanım için tasarlanmış İsviçre yapımı ileri teknoloji quartz mekanizmayla donatılmış. Pırlanta ve safirlerin rengine atıfta bulunan timsah derisi bir kayışla sahip. Altın toka ise 6 yuvarlak kesim pırlantayla süslü ve daha fazla rahatlık ve güvenilirlik için, bileğe mükemmel uyum sağlayan katlanır klips şeklinde tasarlanmış.