Pinko ve Oxfoam Umut Işığı Olmak İçin Bir Arada

PINKO ve Oxfam "Gücü Paylaşıyorum, Işığı Paylaşıyorum" etkinliğiyle, güçlerini ona sahip olmayanlarla paylaşmak ve bir umut ışığı yakmaya yardımcı olmak için bir araya geliyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Şubat 2024
Pinko ve Oxfoam Umut Işığı Olmak İçin Bir Arada

#PINKOTakeCare sayesinde "I SHARE POWER" kampanyası ortaya çıkıyor. Aralık 2023'te başlayan bir süreçle, bu kampanya Oxfam'ın girişimlerini destekliyor ve her türlü ayrımcılığa karşı mücadeleyi, her kız çocuğunun, genç kızın ve kadının korunmasını destekliyor. Ayrıca cinsiyet eşitliğini teşvik eden programları destekliyor ve hala baskı, eşitsizlik ve istismarı kışkırtan, izin veren ve meşrulaştıran erkek ve kadınların düşünce ve davranışlarını değiştirmeye katkıda bulunuyor. 

Oxfam, yoksulluğu yenmek, toplumsal, ekonomik ve eğitimsel açıdan kırılgan durumda olan ve dolayısıyla dışlanma riski taşıyan insanların dahil edilmesini artırmak için eşitsizliklere karşı mücadele eden küresel bir hareket.

PINKO, Oxfam'ın Afrika Boynuzu'ndaki çalışmalarına katkıda bulunacak ve ağır bir gıda kriziyle karşı karşıya kalan 130 aileye ihtiyaçlarına ve alanındaki insanların taleplerine göre yerel mağazalardan ve pazarlardan yiyecek satın almaları için kullanılabilen alışveriş kuponları sağlayarak umut ışığı getirecek.

Kupon dağıtım programı, özellikle kuraklık, sel, çatışma ve hastalıkların yaygın olduğu bölgelerde ailelerini beslemelerine ve özellikle emziren kadınlar ve çocukları için dengeli bir diyet sağlamalarına yardımcı olan pozitif bir etkiye sahiptir. Malnütrisyon seviyesini azaltır ve yerel üreticileri destekleyerek pazarlarda olumlu bir etki yaratıyor, aynı zamanda toplumsal dayanışmayı artırıyor.

1 Aralık'tan itibaren her makbuz için, PINKO, Oxfam'ın bir aileyi bir gün boyunca beslemek için yaptığı çalışmaya 20.000 euro'ya kadar katkıda bulunacak.

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.