POLLY POCKET FİLMİ HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ

Yapım aşamasındaki filmin başrolünde Emily in Paris yıldızı olacak.

Buse Saray BUSE SARAY 26 Temmuz 2023
POLLY POCKET FİLMİ HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ

Barbie'nin devam filminin etkisi tüm dünyayı etkisi altına almışken, Mattel Sinematik Evreni genişlemeye devam ediyor. Sıradaki oyuncak bebekten beyaz perdeye uyarlama ne mi? Polly Pocket!Pembe Barbie çılgınlığının gölgesinde, 2021'den beri zaten bu minik oyuncak üzerine bir film yapılmakta olduğunu fark etmemiş olabilirsiniz. Lily Collins (Emily in Paris) başrolde olacak ve Girls dizisinin yaratıcısı Lena Dunham senaryoyu yazıp yönetecek. 45 adet Mattel filmi planlandığına göre, çocukluk oyuncaklarımızdan birini daha büyük ekranda göreceğimiz son kez olmayacak gibi görünüyor.

Polly Pocket filmi hakkında şimdiye kadar bildiklerimiz şunlar.

Film ne hakkında olacak?

Greta Gerwig'in Barbie filmi, kadınlar üzerine konulan imkansız beklentileri, anne-kız ilişkisini, ataerkil düzeni ve insan deneyiminin karmaşıklığını ele aldı. Daniel Kaluuya'nın Barney filmi de Mattel'in fikri mülkiyetine dayanan bir yapım olacak ve mor dinozoru, sürrealist bir bakış açısıyla ele alacak. Peki Dunham'ın bebekleriyle ne tür bir yorum bekleyebiliriz?

Film 2021'de duyurulduğunda, Variety temel bilgileri bildirmişti; filmin bir genç kız ve cebindeki oldukça minik boyuttaki bir kadının arkadaşlık ilişkisine odaklanacağını belirtmişti. Dunham aynı zamanda akıllıca eğlenceli ve genç kadınlara hor görme olmadan hitap eden bir film hedeflediğini ima etti.


Bir açıklamasında şunları dile getirdi: "Polly Pocket, çocukluğumda sonsuz saatler boyunca hayal dünyasına dalabilmemi sağladı - Polly, bana sihir dolu ve kendi hikayemi anlatabileceğim minik bir dünya verdi, bu yüzden şimdi yönetmen olarak bu aynı fikirleri ele almak oldukça şiirsel. Lily Collins, Robbie Brenner, Mattel ve MGM ile iş birliği yaparken; bu oyuncağa olan sevgimi ve genç kadınların hor görmeden kendilerine hitap eden akıllıca eğlenceli filmlere olan derin inancımı ortaya koymaktan dolayı çok heyecanlıyım."

Ekim 2022'de Dunham, senaryonun ikinci taslağını tamamlarken The Hollywood Reporter'a bazı ipuçları daha paylaştı: "Küçük bir kişinin büyük bir dünyayla karşılaştığında neler olabileceği fikriyle çok eğleniyoruz."

Ayrıca Collins'in Polly'sinin filmde gerçekten küçük olacağını belirtti, sanki "90'ların orijinal, ufacık minik boyutunda... Şimdi onu biraz daha büyük yapmışlar. Ama ben 90'ların minicik boyutunda yazıyorum."

Kadroda kimler var?

Şu ana kadar filmde sadece Collins’in yer aldığı duyuruldu ve aynı zamanda yapımcı olacak. 2021 yılında Variety'ye verdiği röportajda, "Polly Pocket'e takıntılı olan bir çocuk olarak, bu gerçekleşen bir hayal ve bu minik oyuncakları büyük ekrana getirmek için sabırsızlanıyorum" dedi.


Diğer yapımcılar arasında Mattel Films'ten Robbie Brenner ve Kevin McKeon, MGM'den Sandino Moya-Smith ve Winnie Carrillo, ve Dunham'ın şirketi Good Thing Going'den Liz Watson ve Michael P. Cohen, yürütücü yapımcılar olarak yer alıyorlar.

Ne zaman yayınlanacak?

Bu hala belirsiz. Henüz çekimler ne zaman başlayacak konusunda bir açıklama yok ve ayrıca Hollywood, WGA ve SAG-AFTRA grevleri nedeniyle duraklama döneminde bulunuyor. Dolayısıyla yayın tarihiyle ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.

 


 

 SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.