RADARINIZDA OLMASI GEREKEN YENİ TASARIMCILAR

Mercedes Benz Fashion Week Rusya’da gösteren bu 5 tasarımcıyı takip etmelisiniz!

Neredeyse her yerde, her zaman bir moda haftası var! New York, Londra, Milano ve Paris en büyük ve bilinen moda haftalarına ev sahipliği yapsa da İstanbul gibi Kopenhag, Tiflis ve Rusya gibi bir çok şehir farklı ve eklektik tasarımcıları ile dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz hafta Moskova’da gerçekeleşen Mercedes Benz Fashion Week Rusya’da beş gün içerisinde 60 üzeri marka İlkbahar Yaz 2020 defilelerini gösterdi.

Sürdürülebilir, deneysel sokak stilleri ve uluslararası bir çok markaya ev sahipliği yapan Moskova’da Berlin, Londra, San Fransisco ve Belçika’dan bir çok tasarımcı vardı. 

Femme De Mars Defilesi (MBFW Rusya)Büyük markalar podyumdaki çeşitliliği ile eleştirilirken, Moskova’da gösteren markalar yaş ve ırk çeşitliliği ile takdir topladı. Bedensel engelli, LGBTQ, yaşlı, genç, siyahi, asyalı derken renge ve ırka bakmaksızın çeşitlilik gösteren defileler sergileyen markalar, tüm dünyanın ilgisini çekti. Basmakalıplardan uzak koleksiyonlar sergileyen markalar arasından en dikkat çekici 5 tanesini seçtik! Fotogaleride MBFW Rusya’ya damgasını vuran uluslararası ve Rus tasarımcıları inceleyebilirsiniz…

Soji Solarin Defilesi (MBFW Rusya).