SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN 'JET PLAN'

10 dakikada Sevgililer Günü planı hazır.

Sürekli hareket halinde olanlar için bu Sevgililer Günü’nde Siri ve iOS 10’un bazı harika özellikleri çok işe yarayacak. Özellikle de hala o gün için özel bir plan yapmamış olanlara! Akıllı asistan Siri'den de fadalanabileceğiniz pratik 14 Şubat Planı'nı nasıl mı yapabilirsiniz? İşte sadece 10 dakika içinde yapabilecekleriniz:

1. Siri’den 14 Şubat’ta çiçek almanızı hatırlatmasını isteyin, kafanız rahat etsin.

2. iMessage’daki yeni tam ekran kalp efektiyle ona içten bir “Görüşmek üzere!“ mesajı göndermeyi unutmayın. Hatta kendi el yazınızla yazıp 'Digital Touch'la öpücükler ya da kalp atışı da ekleyin. iMessage Sevgililer Günü, Aşk, Sevgi, Kalp temalı sticker paketleriyle bu özel gün için çok daha zengin!

3. Heyecan verici haberleri sevdiklerinizle paylaşırken efektlerden yararlanmanız en iyisi. Mesela görünmez mürekkeple bir fotoğraf gönderin ve mesaj yalnızca kullanıcı dokunduğunda görünür olsun.

4. Plan yapacağım derken biraz eğlenmeyi de atlamayın: Siri’ye “Küpid“ diye seslenin. Siri’ye “Aşk nedir?” veya “Aşka inanıyor musun?” ya da “Gerçek aşkı ne zaman bulacağım?” gibi sorular sorarak ilişki tavsiyeleri alın. Kim bilir belki işe de yarar! Hatta Siri’ye “Seni seviyorum” deyin, gitsin bizce.

5. Dışarıda kutlama yapacaksanız; Apple’ın Harita uygulamasıyla yakındaki restoranlara göz atın ve bir restoranda akşam yemeği rezervasyonu yapmayı Siri’ye bırakın.

6. Apple’ın Harita uygulaması veya Siri'yle 'Uber' çağırarak sevgilinizi evinden alın ve birlikte bir şeyler içmeye gidin. Arabayla gelmek size yük olmasın ve dilediğiniz kadar eğlenin!

7. Eğer evde olacaksanız Apple TV’nizi açarak "Romantik Komediler" ve "Romantik Dramalar” başlıklı koleksiyonlardan seçin yapın veya önceden 'Fotoğraflar’da otomatik bir 'Anı Filmi' hazırlayın: Müzik, başlık ve sinematografik geçişlerle onu zenginleştirin ve sevgilinizi etkileyin.

8. Siri’ye 2017’nin en iyi aşk şarkısını sorun ve 'Apple Music’te bir çalma listesi hazırlayın. Ya da Siri’ye direkt, “Romantik bir liste çal.” da diyebilirsiniz tabii.

Etİketler