SQUID GAME İKİNCİ SEZONU HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ

Kırmızı ışık… Yeşil ışık…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 10 Temmuz 2023
SQUID GAME İKİNCİ SEZONU HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ Netflix

2021 yılında sosyal medyadan uzak bir inzivaya çekilmediğiniz sürece Squid Game serisini duymamış olmanıza ihtimal yok! Netflix’in rekorlar kıran Squid Game dizisi en popüler seri olmuştu. Kore yapımı olan Squid Game'de sayısız gerilim anı ve beklenmedik şeyler olmuştu. Koca bir yılın esprilerine ve caps’lerine konu olan Squid Game ilk sezonunun ardından birçok cevapsız soru bırakmıştı. Serinin hayranlarının ikinci sezonu heyecanla beklemesinin en büyük sebeplerinden biri bu cevapsız sorular olabilir!

Son iki senedir umutsuzca sorularımıza cevap ararken, Netflix ikinci sezon anlaşmasının imzalandığını duyurdu! Aşağıda yeni sezon hakkında bildiklerimizi görebilirsiniz…

İKİNCİ SEZON NE ZAMAN DOĞRULANDI?

Dizinin yapımcısı Hwang Dong-hyuk, 12 Haziran 2022’de yaptığı açıklamada, “İlk sezonu ekrana taşımak bir sene sürdü. Ama Squid Game dizisinin Netflix’teki en popüler şov olması sadece 12 gün sürdü. Dizinin yapımcısı, yönetmeni ve senaristi olarak tüm hayranlara teşekkür ediyorum. Şovu sevdiğiniz ve izlediğiniz için teşekkürler” diyerek yeni bir sezonun yakın olduğuna işaret etmişti. Daha sonra Los Angeles’ta bir etkinliğe katılan Dong-hyuk, ikinci sezonu yapmaktan başka seçenekleri olmadığını söylemişti. Öncesinde ikinci sezon ile ilgili planları olmadığını söyleyen Dong-hyuk, serinin popülerliğinden sonra yeni bir sezon yapma kararı almış. 

SQUID GAME İKİNCİ SEZON KONUSU NEDİR?

Squid Game'in, ikinci sezonunda ana karakter Seong Gi-Hun’un geri dönerken, Young-hee’nin erkek arkadaşını oynayan yeni bir karakter daha olacak. İlk sezonda Lee Jung-jae tarafından canlandırılan Seong Gi-hun karakteri oyunu kazanmıştı. Birçok karakterini korkunç ölümlerini gördüğümüz ilk sezondan sonra Seong Gi-hun ikinci sezonda bu vahşi oyunun arkasındakileri ortaya çıkarmak için zorlu bir yola çıkacak. Oyun sırasında edindiği arkadaşlarının intikamını alacak olan Seong Gi-hun, ilk sezonun sonunda başkasına verilen bir kart üzerinden oyuna yeniden katılmak bir numarayı aramıştı. İkinci sezonda telefonun diğer ucundaki kişiyi öğreneceğimize emin olabilirsiniz!İKİNCİ SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Squid Game'in ikinci sezon çekimleri bitmek üzere ama ekranımıza taşınmasının hemen olması pek mümkün görünmüyor. Hwang’ın açıklamasına göre yeni sezon 2023 sonunda veya 2024’te yayınlanacak. 

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.