STELLA MCCARTNEY G7 ZİRVESİ’NE KATILDI

Prens Charles, başarılı CEO’lar ve dünya liderlerinin katıldığı G7 Zirvesi’nde Stella McCartney, sürdürülebilirlik konusunda moda endüstrisini temsil ediyor.

Galler Prensi, İngiltere'nin Cornwall kentindeki G7 zirvesinde dünya liderleriyle görüşmek üzere dünyanın en güçlü CEO'larından bazılarını bir araya getirdi. Prens, “İklim değişikliğiyle mücadele için koordineli eylem” çağrısı yaptı.

Moda endüstrisini temsil eden kişi Stella McCartney, Prens Charles'ın Londra'daki St. James Sarayı'ndan ayrılırken görüntülendi. McCartney, kendi koleksiyonundan mavi zarif midi bir elbise ve bileği zincir detaylı tek bantlı topuklu sandalet giymişti.

Stella McCartney, “Bugün dünyayı en çok kirleten sebeplerden biri olan moda endüstrisini temsil etmekten onur duyuyorum. Amacım değişimi yönlendirmek, yatırımları teşvik etmek ve gelecek nesli destekleyen teşviklerle kalıcı fark yaratmak. Umarım G7 Zirvesi, mesajımızı tüm canlılara, Toprak Ana'ya ve birbirimize karşı daha nazik, zulümden uzak bir toplum yaratmaya daha da yakınlaştıracak politikalara çevirecektir." dedi.

Bank of America, NatWest, HSBC, AstraZeneca ve Heathrow Havalimanı gibi kurumların iş dünyası liderleri de hazır bulundu. Bu zirve, CEO'ların sürdürülebilirliği tartışmak için dünya liderleriyle ilk kez resmi yüz yüze görüşmeleri olacak. Grup, küresel liderlere özel finansmanı sürdürülebilirlik projelerine yönlendirme girişimlerini sunacak; dünyanın en kirletici endüstrilerinden bazıları için -moda ve tekstil dahil olmak üzere- değişimi yönlendirmek için öneriler konuşulacak.


Prens Charles konu hakkında “İklim değişikliği ve biyoçeşitlilik kaybıyla mücadele savaşını kazanmak istiyorsak; hükümet, iş dünyası ve özel sektör finansmanı arasındaki ortaklıkları ilerletmek için potansiyel olarak oyunun kurallarını değiştiren bir fırsatımız var. Özel sektör kaynaklarını, inovasyonu ve finansmanı daha etkin bir şekilde kullanmadıkça, hiç şansımız yok” dedi.