TAYLOR SWIFT'İN KAZANDIĞI ÖDÜLÜN TARİHİ BİR ÖNEMİ VAR

2021 Grammy Ödülleri'nde Taylor Swift rüzgarı esti…

Taylor Swift sadece bir Grammy Ödülü kazanmadı aynı zamanda tarihe geçen bir isim oldu! 2021 Grammy Ödül törenlerinde en önemli onurlardan birine layık görülen Swift, ‘Folklore’ albümü ile ‘Yılın Albümü’ ödülünü kazandı. Kariyeri boyunca 3 ‘Yılın Albümü’ Ödülünü alan dört sanatçıdan biri olan Taylor Swift, aynı zamanda bu isimler arasındaki tek kadın solo müzisyen oldu. Daha önce 2010’da ‘Fearless’ albümü ile 2015’te de ‘1989’ albümü ile bu ödülleri alan Swift, dün gece üçlemesini yapmış oldu. Tarihte Swift’in eriştiği rekora ulaşan sadece üç isim daha bulunuyor: Frank Sinatra, Paul Simon ve Stevie Wonder. Adını bu efsanevi sanatçılar arasına yazan Swift, bu dört ismin yanındaki tek kadın olarak hepimizi mutlu etti. 


Kazandığı ödül ile eriştiği başarının farkında olan Swift, sahne konuşmasında tüm ekibine ve sevgilisi Joy Alwyn’e teşekkür etti. “Yazdığım şarkıların hepsini ilk gösterdiğim insan olan Joe’ya teşekkür ederim. Seninle karantina sırasında şarkılar yazmak hayatımın en güzel anlarıydı. Aynı zamanda şarkılarımı ilk çaldığım ikinci ve üçüncü insanlar olan James, Inez, Betty ve ebeveynleri Blake Lively ve Ryan Reynolds’a teşekkür etmek istiyorum” diyen Swift, daha sonra Recording Academy ve hayranlarına teşekkür etti. 

Yılın Albümü kategorisinde “Albüm satışları, liste sıralaması veya kritik resepsiyona bakılmaksızın kayıt endüstrisinde sanatsal başarı, teknik yeterlilik ve genel mükemmelliği” değerlendiren Recording Academy, Swift’in ‘Folklore’ albümünün tüm bu sayılanları uyduğunun altını çizdi. ‘Yılın Şarkısı’ ödülünün aksine birden fazla şarkıyı ödüllendiren ‘Yılın Albümü,’ Ödülü, Grammy’lerin en önemli ve kapsamlı ödülü olarak biliniyor. 2015’te ‘Yılın Albümü’ Ödülünü alırken genç kızlara motivasyon olan bir konuşma yapan Swift, “Grammy’lerde ‘Yılın Albümü’ ödülünü iki kez kazanan alan ilk kadın olarak, tüm genç kızlara şunu demek istiyorum: yolunuza başarınızı kesmeye çalışan insanlar çıkacak veya tüm başarılarınızı ve şöhretinizi kendisine mal etmeye çalışan insanlar olacak ama işinize odaklanıp bu insanları ciddiye almazsanız bir gün gideceğiniz yere vardığınızda etrafınıza bakacaksınız ve sizi oraya getirenin siz ve sizi seven insanlar olduğunu anlayacaksınız ve bu dünyadaki en büyük duygu olacak. Bu an için teşekkür ederim,” demişti.